Enver Altaylı’nın Manevi Babası CIA Ajanı Ruzi Nazar’ın Kirli Sicili

Türk milliyetçiliği adı altında ABD-CIA’nın maşası gibi kullanılan Türk evlatları hala idraksiz ve mesnetsiz.

Ermeni Dabağyan mı desek, sorsan Özbek Türk’ü denilir Ruzi Nazar için. PAKRUDİNİ ERMENİ, isimler yanıltmasın insanı. Türkiye Cumhuriyeti’ni, Türklüğü, Türk Milliyetçiliğini ve 70 yılımızı yok etmiştir. Bir Özbek ne tür bir intikam alabilir Atatürk’ün kurduğu devletten ve Türk milletinden? O zaman Özbek ve Türk değildir. Uyanın arkadaş! Neden bu ülke kıyma edildi?

Kimdi bunlar? Günlerdir yazıyorum. Parti tabelalarının arkasından milleti bölenler???

Ruzi Nazar, Nazi döneminden itibaren CIA’nın dünya çapında faaliyet yürütmüş çok önemli isimlerinden biri.

Ruzi Nazar, Enver Altaylı’nın kariyerini inşa eden kişi. Neredeyse bütün hayatı boyunca ona akıl veren, yol gösteren kişi pozisyonunda. 2015’te Antalya’da hayatını kaybettiğinde de en yakınında Altaylı vardı… Altaylı’nın Ruzi Nazar ilişkisi çok önemli.

Ruzi Nazar, bir Özbek Türkü… Gençlik yıllarında Komünist Parti’ye üyesiydi. 1941’de Nazi saldırılarının başlaması üzerine Kızılordu’ya alındı. Kısa bir eğitimin ardından asteğmen olarak Almanlara karşı savaşmaya başladı. Almanlara esir düştü. Nazilerin Stalin’in öldürttüğü akrabaları üzerinden yaptığı propaganda kısa sürede etkisini gösterdi. Nazi saflarına geçti ve Kızılordu’ya karşı savaşmaya başladı. Hitler’in Türkistan Lejyonları’nın en parlak isimlerinden biri olmuştu. Savaştan sonra da gazete ve dergi faaliyetleriyle Sovyet karşıtlığına devam etti.

OSS’den ( Office of Strategic Services) dönüşen ‘çiçeği burnunda’ CIA’nın önceliği de Sovyetlerdi. Nazar onlar için biçilmiş kaftandı. CIA için çalışma teklifini ilk Amerikan başkanlarından Theodore Roosevelt’in CIA’da çalışan oğlu Archibald Roosevelt yaptı. 1951 yılında Bonn’da görüştüler. Roosevelt, Ankara’ya ‘Büyükelçi Yardımcısı’ olarak atandığını söylemişti ama aslında CIA’nın Türkiye İstasyon Şefi olarak görevlendirilmişti. Nazar bu teklifi kabul ederek Amerika’ya yerleşti. Burada eğitim alarak İngilizcesini ilerletti. Columbia Üniversitesi’ndeki Ortadoğu Enstitüsü’nde çalışmaya başlayan Nazar, burada birçok Türk diplomat ve devlet adamı ile de tanışma imkanı da buldu. 1959’da Türkiye’ye atanan Nazar 11 yıl Ankara’da çalıştı. Sovyetler Birliği’ne karşı Türkiye üzerinden yürütülen ‘Soğuk Savaş’ faaliyetlerin planlayıcısı ve uygulayıcısı oldu.

Nazar, Enver Altaylı ile de bu dönemde tanıştı. Altaylı, Harp Okulu öğrencisiyken okul komutanı Albay Talat Aydemir’in darbe girişiminden dolayı 1963’te okuldan atılan subay adaylarından biriydi. Eğitimine İstanbul Hukuk Fakültesi’nde devam etti. Bir taraftan da Yeni İstanbul gazetesinde çalışıyordu. ‘Baba dostu’ dediği Ruzi Nazar ile de burada tanıştı. Ondan sonra da hiç ayrılmadılar. Öyle ki 1968 yılında onu MİT Müsteşarı Fuat Doğu’ya tavsiye edenlerden biri de Ruzi Nazar’dı. Altaylı, Nazar ile yakınlığını ve ilişkisini hiç inkar etmedi. Hatta 2013’te ‘Ruzi Nazar: CIA’nın Türk Casusu’ adıyla 544 sayfalık bir de kitap yazdı. Ruzi Nazar’a dair birçok bilinmeyeni anlattı o kitapta. Kitap daha sonra Amerika ve İngiltere’de de yayımlandı.

Ruzi Nazar, istihbarat dünyasından elini ayağını çektikten sonra Antalya, Side’ye yerleşmişti. 2015’in mayın ayında 97 yaşında hayatını kaybetti. Eski öğrencisi Altaylı ile arasında sadece 10 dakikalık bir mesafe vardı…

Sadece bu bilgi NASIL DANGALAKÇA işler yaptığımızı ve ülkemizi nasıl teslim ettiğimizi gösterir. Ruzi Nazar, Almanya’nın teslimiyle biten savaşın ardından bir süre kaçak hayatı yaşar. Bu arada tesadüfen tanıştığı Alman Uyuşmazlık Mahkemesi Başkanı’nın kızı ona yeni bir hayatın kapılarını açar: “Ermelinda ile evleniyor.” TESADÜF MÜ?

Alman ,Amerikan, İngiliz masalarında meze edilen Türk milleti ve Türk Cumhuriyeti. Bu arada ABD ile Sovyetler Birliği arasında ‘soğuk savaş’ başlıyor. Türkiye’ye gitmeye hazırlanırken Amerika’dan beklemediği bir davet alıyor. CIA’in Türkiye istasyon şefi Archibald Roosevelt, ‘ABD’nin sizin gibi uzmanlara ihtiyacı var’ diyerek Sovyetler’e karşı işbirliği teklif ediyor. 1954’te Ruzi Nazar’ın CIA macerası başlıyor.”

RUZİ NAZAR , DERİN DEVLETİ …

Derin Devleti kendilerince kuran bu sürü, binlerce Türk çocuğunu TÜRK, İSLAM,SAĞ VE SOL ADI ALTINDA mezara gönderdi.

Bugün Türk siyasetinde, İYİ PARTİ genel başkanı MERAL Akşener ve kadrosu bu kişiyi iyi bilir. Devlet Bahçeli beye 2001 erken seçim kararını aldırtan ya da dayatan kişi telefonun diğer ucunda olan Ruzi Nazar olmasın.!!! Muhsin Yazıcıoğlu ve bugünkü kadroları çok iyi bilir, ağababalarını. Bu arada Ümit Özdağ’ın babası bu kişileri pek iyi tanır ve yakındır. Aynı detay ÜMİT ÖZDAĞ için geçerlidir. Kim bunlar ?

ENVER ALTAYLI sorsan ÖZBEK. Eee bak sen işe DERİN DEVLET arkadaşlara en ballı maaşlı makamlar teslim ediliyor. Aslında İKTİDARA getirilen kim olursa olsun kafasında RUZİ NAZAR’IN kılıcı sallanıyor. Tabi yardımcıları eliyle…

Enver Altaylı, 1963’te Albay Talat Aydemir’in darbe teşebbüsü başarısızlıkla sonuçlanınca Kara Harp Okulu’ndan atılan 1459 öğrenciden biri. Ümit Özdağ bilir bu işleri. MİT’e babasının arkadaşı Ruzi Nazar’ın tavsiyesiyle giren ve beş yıl çalışan Altaylı, 12 Eylül öncesi Türkeş’in danışmanlığını yaptı. Altaylı, 1980 sonrası bir süre vatandaşlıktan çıkarıldı. Daha sonra geri dönüp Turgut Özal ve Süleyman Demirel’e danışmanlık yaptı.

RUZİ NAZAR’IN mezarını neden saklıyorlar?

Türkiye Cumhuriyetini hedef alan MİLLİYETÇİLİĞİ VE HALKÇILIĞI perişan eden Ruzi Nazar denilen MAHLÜK…

Alman karısının memleketinde, CIA karargahının merkezi ABD’DE değil de neden Türkiye’de gelip KORUMA ORDUSU altında ölür?

Sonra öldüğü Side – Antalya’da değil, FETHİYE’DE öldürün emrini 70’lerde verdiği ALEVİ TÜRK kardeşlerimizin mezarlığında gömülür?

Kayıtsız, numarasız ve kimse duymadan ,bilmeden ….
Oğlu başka gömecek yer bulamamış mı ?
Binlerce gencimizi birbirine kırdırdı.
Ha Kör imam Afganistan’da…
Ha Lawrance, Osmanlı coğrafyasında…
Ha Ruzi Nazar Türkiye’de …
Üç darbenin planlayıcısı ve uygulayıcısı …
Kürt sorununun eli kanlı tezgahçısı…
Ve uzantıları PARTİLER ya da siyasetçiler eliyle hala etkinlik yapıyor…

Bu yüzden PARTİSİZ ATATÜRK DEVLET YÖNETİM ALGORİTMASI ve sadece KUVVAİ TÜRK diyoruz.

Ölmeden önce son emri CUMHUR İTTİFAKI olmasın, Kimse kem küm etmesin. Hesaplar var.

Atabey Hüseyin Hakkı Kahveci

Hakkında Hüseyin Hakkı Kahveci

Hüseyin Hakkı Kahveci Gazeteci, Yazar, Stratejist, Siyaset ve Terör Uzmanı olarak Free Lance yani bağımsız gazetecilik alanında faaliyet göstermektedir. 19 Kasım 1972 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. İlk – Orta ve Lise eğitimini Ankara'da tamamlamış olup 1991 yılında Devlet Bursu ile yurt dışında burslu Tıp eğitimi almıştır. Sonrasında CSU – USA'de İşletme üzerine Üniversite eğitimi sonrasında MD; Master düzeyinde Uluslararası İlişkiler ve Management eğitimi almıştır.

OKUDUNUZ MU?

Hüseyin Hakkı Kahveci Parlamento Haber Köşe Yazıları

Gök Börü – Mavi Kurt

Gökbörü, Bozkurt’un tüyü gök renginde (açık mavi) olanıdır. Türk efsane ve destanlarına göre Gökbörü, 100 …