“Atatatürk’te birleştik”

Uzun bir aradan sonra milleti bir arada tutan önemli şeylerden bir tanesi olan ülkemizin kurucusu ulu önder “ Atatürk’te birleştik.”

İlginç olan ise insanların yağmura ve soğuğa aldırış etmeden Türkiye’nin dört bir yanında anma kutlamalarına katılmalarıydı.

İktidarın terörist ilan ettiği 29 Ekim kutlamalarında yer alan bu milletin evlatları belki üç katı daha fazla insanla beraber ölüm yıldönümünde “ Atatürk’ü “ andılar. Devletimizin kurucusunu hep beraber dualarla andık.

Kırılan, dökülen bir şey gördünüz mü? Yok.

Sokakları germek için bir şeyler yapanları gördünüz mü? Yok.

Hani marjinaldiler. Hani bu meydanlarda toplananlar teröristtiler. O halde böyle ötekileştirmeye, aşağılamaya devam edin ki bu vatanın evlatları daha çok toplansın.

Sayın Başbakan Erdoğan’ın yakasında Türk bayrağı rozeti var. Bunu herkes görüyor. Fakat ülkeyi yöneten Başbakanımız bir türlü “Türk milleti “ diyemiyor. Ne diyor? “ Milletimin, Milletin” gibi ifadelerle geçiştiriyor. Fakat mesele “KÜRT “ olunca “ Kürt kardeşlerim, vatandaşlarım “ diyebiliyor. Sahi olmayan bir dili resmileştirmek elinden geleni bilmem ne sorunu diye içinden çıkılmaz hale getiren AK Parti iktidarı ve lideri hala aynı söylemde devam diyor.

O halde Sayın Başbakan Erdoğan kendisinin Gürcü kökenli olduğunu söylemişti. Bizde kendisinden meydanlarda artık millete gürcü dilinde hitap etmesini talep edelim. Öyle ya bu kadar aşağılanan Türk milleti varken Türk başbakanı veya Türkiye Cumhuriyeti devleti Başbakanının resmi dil olan Türkçe yerine Milletin başbakanı olarak yurt içi ve yurt dışında tanıtılması ve kendi anadilinde konuşması herhalde kâfi gelecektir.

Trabzonluyum ama çok uç noktalarda ayrıldık. Bu milletin adı Türk milleti olarak son on yıl’dır hakaret, aşağılama dâhil her türlü tecavüze uğradı. O halde madem 27 ayrı etnik gurup var. Herkes siyaseti dâhil olmak üzere anadilinde yapsın. Zaten YSK son seçimlerde anadilde propaganda imkânı vermişti.

Başbakanlık uçağının üzerinde Türk bayrağı var. Türkiye Cumhuriyeti yazıyor. Fakat uluslar arası tanımlamalarda Sayın Başbakan tanıtılırken “ Turkish Republic Prime Minister “ gibi bir ifade kullanılıyor. Adamlar bile bizi yönetenlerden daha saygılı. Çıkıp “ Türkiyeliler Başbakanı “demiyor. “ Türk Başbakanı “ diyor. Fakat nafile.

Şimdilerde 2023’e kapak atabilmek yani iktidarı yerinde tutabilmek için okyanus ötesi kuruluşlar bir düşünce fırtınası düzenliyorlar. Diyorlar ki ; “ Önümüzde on yıl devam edecek bir savaş Ortadoğu’da gerçekleşirse, İran’da yaşanan rejim değişikliği sonrasında yapay olarak gerçekleştirilen İran –Irak savaşı sonucunda radikal devrim oturtuldu. Sonrasında Irak yok edildi. Sıra bugünlerde İran’da “ böylece Türk milleti olarak bu senaryoyu yersek alimallah 2081’e kadar Türkiye’de bir değişiklik olmaz.

Rejim değişikliği bir gecelik iş. Yaptım oldu. Ama öncesinde idam cezası gibi bazı gerekçeler olmalı ki tutkal sağlam olsun.

İşte bu yüzden 10 Kasım’da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak “ ATATÜRK’TE BİRLEŞTİK.”

Hüseyin Hakkı KAHVECİ      15 Kasım 2012 Perşembe ( Anayurt )

Hakkında Hüseyin Hakkı Kahveci

Hüseyin Hakkı Kahveci Gazeteci, Yazar, Stratejist, Siyaset ve Terör Uzmanı olarak Free Lance yani bağımsız gazetecilik alanında faaliyet göstermektedir. 19 Kasım 1972 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. İlk – Orta ve Lise eğitimini Ankara'da tamamlamış olup 1991 yılında Devlet Bursu ile yurt dışında burslu Tıp eğitimi almıştır. Sonrasında CSU – USA'de İşletme üzerine Üniversite eğitimi sonrasında MD; Master düzeyinde Uluslararası İlişkiler ve Management eğitimi almıştır.

OKUDUNUZ MU?

AK Parti karşı devrim mi yapıyor – 2

GERÇEKTEN HALK NEYİ OYLADIĞINI BİLİYOR MUYDU?  Sayın Başbakan bütçe görüşmelerinde referandumun sonucunu dillendirdi. Fakat halk …