Askere destek, AKP’ye desteği ikiye katladı-2

Şimdi AKP’ye geçenlerin içerisinde imam hatip mezunu olmayanlar var. Ve Sayın Başbakan bizatihi “imam hatip” lerin dışında kalan okulların terörist yetiştirdiğini ifade etmişti. AKP gurubunda, yerel teşkilatlarda ve bakanlar kurulunda imam hatip mezunu olmayanlar var. Acaba bu cümle onları da sarstı mı? Yani kendi kendilerine terörist tanımlamasını yapmışlardır.

Başı açık hanımlar var. Yine aynı teşkilatlarda ve parti üst yönetiminde görev alan, hatta TBMM ‘de vekil olan AK partili hanımlar var. Yozgat müftü yardımcısı  “ Hanımları, Kızları düğünlerde oynayanları DEYYUS” diyerek suçlamıştı. Acaba bu laftan alınan hanımların, eşleri hala hanımlarına AKP ‘de çalışmalarına ve oy vermelerine salık veriyor mu?

Ordu’nun Ünye ilçesinde, AKP Ünye İlçe Tanıtım ve Medya Başkanı Süleyman Demirci sosyal paylaşım sitesi Facebook’taki sayfasına, başı açık kadınlar için”Örtüsüz kadın perdesiz eve benzer. Perdesiz ev ya satılıktır ya da kiralıktır”yazmış. Şimdi yine AK partide olan başı açık hanımlar bu cümle ile kendilerini nasıl hissediyorlar? Ya da aynı yerde siyasete devam ederek evet biz böyleyiz bu söylenen doğrudur mu?

2007 Önder İHL Mezunları ve Mensupları Derneği eski başkanı İbrahim Solmaz, “Diğer okullarda fuhuş var, uyuşturucu var, İHL’lerde bunlar yok. Bugün İHL’ye çocuğunu gönderen de, orada okuyan gençler de birer kahramandır” demiş. “Çorum’da AKP’li il genel meclisi üyesi Erhan Ekmekçi, belediye meclisinde “Haydi Kızlar Okula” kampanyasına ilginç bir tepki vermiş. Ekmekçi, “Evet, kızlarımız okuyor ama bu sefer de erkeklerimizi evlendirecek kız bulamıyoruz”diyerek kendine göre çözüm bulmuş. Ve iktidarın Diyanet İşleri Başkanlığı fetva olarak “ Üvey babalar, evlatlık kızları ile evlenebilir” demişti. Arada sadece nikâh olunca bu rezalet ensest olmuyormuş. Aleni olarak normalmiş. Bunları kabul eden her kimse dönüp aynaya baksın.

Evet Ak parti kongresinde AK partiye katılacak imam hatip mezunu olmayanlar ,başı açık hanımlar ve eşleri , halen Ak parti saflarında siyaset yapan çocuğunun geleceği için devlet okullarının yolunu tutan lar bu söylemler ve suçlamalara henüz parti yönetiminden tek bir yalanlama gelmedi.Cumhuriyet savcılarından hiçbir işlem yapılmadı . Siz bu suçlamaları ve hakaretleri kabul ediyorsanız diyecek hiçbir lafım yok. Yolunuz açık olsun. Deyyus, Fuhuş, Terörist tanımlarını değiştirirsiniz olur biter.

Gezici araştırma şirketinin anket sonuçlarına göre AK partiye halk desteği  36.3’e düştü. Askere destek ise % 71.9 ‘a yükselerek iktidarın artık eridiğini ve vatandaşın Askere yapılan her türlü karşı muameleyi artık anket sonuçlarında bile ifade ettiğini gösteriyor.

Hüseyin Hakkı KAHVECİ      28 Eylül 2012 Cuma ( Anayurt )

Hakkında Hüseyin Hakkı Kahveci

Hüseyin Hakkı Kahveci Gazeteci, Yazar, Stratejist, Siyaset ve Terör Uzmanı olarak Free Lance yani bağımsız gazetecilik alanında faaliyet göstermektedir. 19 Kasım 1972 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. İlk – Orta ve Lise eğitimini Ankara'da tamamlamış olup 1991 yılında Devlet Bursu ile yurt dışında burslu Tıp eğitimi almıştır. Sonrasında CSU – USA'de İşletme üzerine Üniversite eğitimi sonrasında MD; Master düzeyinde Uluslararası İlişkiler ve Management eğitimi almıştır.

OKUDUNUZ MU?

Hüseyin Hakkı Kahveci Parlamento Haber Köşe Yazıları

ADI: TUKİDİDES TUZAĞI!

Türk Dış politikası, iç durumu, ekonomik göstergeler, siyasetin paradigmaları TUZAĞA düştüğümüzü gösteriyor. Peki bu tuzağın …