Askere destek, AKP’ye desteği ikiye katladı -I-

Tuhaf değil mi asker kurumsal olarak değil, asker olarak AK Parti’den daha fazla desteğe sahip. Nereden mi biliyorum demeyin.  Çünkü Gezici araştırma şirketi bir anket yapıyor. Anket sonucunda vatandaşın % 65 ‘i ezici olarak AK parti politikalarını desteklemediğini belirtmiş.

Yani Türkiye’nin % 65 ‘i artık AK Parti ile yollarını ayırmış. Ve askere güven destek AK parti iktidarını ve yandaşlarını korkutabilir.  Evet, vatandaşın % 72 ‘si askere destek veriyor. Ben demiyorum. Vatan gazetesi tarafından Gezici araştırma şirketine yaptırılan bir anketin sonuçları. 

AKP’nin politikalarını AKP ‘ye oy vermeyip destekleyenler de var. O halde AK Parti ciddi olarak erozyona uğramış. Oy kaybı akışını durduramıyor. Ve bu kaybı telafi etmek için bazı isimleri saflarına katarak yeni bir dizayn kurguluyor. Hatta buna hücre yenilenmesi diyorlar. Ben ise bu hususun yenilenmeden ziyade AK partide bir zehirlenme süreci başlatacağını düşünüyorum.
 
Mesela iki gün sonra AK parti saflarına geçecek bir çok insan var. Sadece beş kişiye parti üst yönetiminde görev verilecek. Bütün il ve ilçe kongreleri bitmiş. Peki, gelenler ne olacak? Onlar hazır oy deposu olarak muhafaza edilecek. AK Parti ve CHP yerel kongre süreçlerinden önce partilerine katılımın önünü açmadılar. Büyük kongrede partilerine katılmaları yönünde diğer kesimlere çağrıda bulundular. Hiçbir görevinizin olmadığı yerde sıfırdan başlayıp sonu olmayacak bir macerayı yaşamaya kalkanlar olsa  ahmak olurlar.
 
Ne Numan Kurtulmuş, Ne Soyluya kimse AKP’nin anahtarını teslim etmeyecek. Tabi bırakalım arkadaşları hayal kurmaya devam etsinler.

 

Numan Kurtulmuş AKP’ye katılırken “ Milletin evlatları sahne aldı”dedi.  Yahu başkan şu milletin adını bir söylesen bir anlasak hangi milletin evlatları sahne aldı? Bu millet dediğin sahne alanlar Arap mı, Gürcü mü,  Kürt mü yoksa siz de TÜRK MİLLETİ ‘ni yok sayanlardan mısınız? 
Sayın Soylu’nun sırtında bavulu var. Geçmişi açısından ciddi sıkıntıları olan bir şanslı diyelim. Çünkü bizim mahalledeki temizlikçiyi 12,5 milyon lira para ve Demokrat Parti gibi markaya genel başkan yapsalardı belki daha fazla oy alırdı. Unutmayalım, Ağar’ın aldığı 5,5 puan’dan sonra Soylu DP’nin iki puan daha kaybetmesine sebep olmuştu. Bu bir başarı değil başarısızlıktır. Ayrıca Soylu istifa etmemiş kongrede DP delegesi tarafından başarısız olduğu için gönderilmiştir.

Odak araştırma şirketine Soylu döneminde anket çalışması yaptırılıyor. Şirketin perde gerisinde gayri resmi olarak Soylu tarafından kurulduğu veya kurdurulduğu iddia ediliyor. Anket çalışmasını kadın kolları, gençlik kolları ve DP’nin personelleri anketör olarak görev alıyor. Ve Odak şirketine 2,5 milyon lira anket çalışması için para ödendiği halen anlatılıyor. Ayrıca DYP iktidarında Süleyman Soylu’nun babasına Petrol Ofisi bayiliği verilmiş; şartları uygun olmadığı halde. Petrol istasyonu açmak için iki adet petrol tankeri zorunlu olduğu halde bu şartlar yumuşatılarak böyle bir işlem yapıldığı dönemin Petrol Ofisi Genel Müdür yardımcısı tarafından bana söylendi. Hele hele DP’ye ait araç satışını hiç açmayayım. Herkes bir iddiada bulunuyor.

Hüseyin Hakkı KAHVECİ      28 Eylül 2012 Cuma ( Anayurt )

Hakkında Hüseyin Hakkı Kahveci

Hüseyin Hakkı Kahveci Gazeteci, Yazar, Stratejist, Siyaset ve Terör Uzmanı olarak Free Lance yani bağımsız gazetecilik alanında faaliyet göstermektedir. 19 Kasım 1972 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. İlk – Orta ve Lise eğitimini Ankara'da tamamlamış olup 1991 yılında Devlet Bursu ile yurt dışında burslu Tıp eğitimi almıştır. Sonrasında CSU – USA'de İşletme üzerine Üniversite eğitimi sonrasında MD; Master düzeyinde Uluslararası İlişkiler ve Management eğitimi almıştır.

OKUDUNUZ MU?

Hüseyin Hakkı Kahveci Parlamento Haber Köşe Yazıları

Gök Börü – Mavi Kurt

Gökbörü, Bozkurt’un tüyü gök renginde (açık mavi) olanıdır. Türk efsane ve destanlarına göre Gökbörü, 100 …