AK Parti bu kongre ile finali yaptı-1

Ak Parti kongre’de yalnız kaldı. Siyasi partiler AKP’yi protesto ettiler. Salonu dolduran AK parti il, ilçe, belde, mahalle örgütleri ve büyük kongre delegeleriydi. Dışarıda ise öyle on binler hayali gerçekleşmedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve medya’nın tüm baskısına rağmen vatandaşlar AK Partiye rağbet göstermedi. Çünkü seçimlerden bugüne geçen sürede AK Parti herkesin değil sadece yandaşlarının çözüm kapısı oldu. Vatandaşa olmadık bir sürü dayatma yine AK Parti tarafından gerçekleştirildi.

Özellikle kongre öncesinde “ Oslo-PKK –MİT “ görüşmesinin açığa çıkmış olması, Oslo mutabakatı, Suriye politikası, Ekonomik kriz ve işsizlik, 4+4+4 eğitim gibi dayatmalar salonda ki AKP’lilerin bile coşkusuz olarak kongreyi izlemesi bunun göstergesiydi.

Başbakan Erdoğan’ın Arena’ya girerken cılız bir topluluğa konuşması gözlerden kaçmadı. Çünkü burada eğer büyük bir kalabalık olsaydı haberciler sıkışmadan vatandaşın arasında gezemezlerdi. Yoğun bir kalabalık olsaydı Gar üzerine mevzilenmiş kameraların almış olduğu görüntüler anında medya’ya servis edilirdi. Merkez medya ve yandaş medya canla başla AK parti kongresi için ekranlarda gazlama operasyonları yaparken, Başbakan Erdoğan’ın kongre salonuna girdikten sonra kendisine ayrılan yerde çok önceden gördüğü ve okuduğu broşürleri evirip, çevirmesi gördüğü manzara karşısında sıkıntı yaşadığını gösteriyordu.

Hele aile tablosu olarak medya’ya yansıyan resme bakıldığında “ BAŞI AÇIK HANIMLAR, BAŞI KAPALI HANIMLARI destekledi. AK partiye oy verdi. “ Resim her şeyi anlatıyor. Resim Türkiye’yi değil sadece AK Parti mantalitesini gösteriyor.

Dünya liderleri diye gaz veren medya maalesef Usta’nın kongresinde çırak çıktı. AKP kongresi bir nevi eski Saadet Partisi kongresinin kopyası gibi oldu.

Saadet Partisi kongrelerinin vazgeçilmezleri,

Filistinli Hamas temsilcileri,

Mısır’lı Müslüman Kardeşler,

Tunuslu ihvan-ı müslimin ,

Sudan’dan Ömer El Beşir’in Yardımcısı, Hasan Turabi ,

Pakistan’dan Cemaati İslami gibi birçok İslam dünyasından muhalif isim istisnasız yer alır ve İslam Dünyası lideri “ Erbakan Hoca “ denirdi.

Şimdi isimler değişti. Fakat aynı guruplar katılıyor.

Başbakan Erdoğan’ın isimlerini saydığı dünya liderlerinin hepsinin başına eski başbakan veya eski bir şey diyerek salona okudu.

Yeni kim vardı. Kırgızistan devlet başkanı, hani Başbakan Erdoğan’a “ Ağabey diyerek Kırgızistan’ın borçlarını sildiren devlet başkanı. Ayrıca üzerine ülkesine bayağı bir hibe alan Kırgızistan devlet başkanı “ Ahde vefa olarak kongrede yerini aldı.

Hüseyin Hakkı KAHVECİ      03 Ekim 2012 Çarşamba ( Anayurt )

Hakkında Hüseyin Hakkı Kahveci

Hüseyin Hakkı Kahveci Gazeteci, Yazar, Stratejist, Siyaset ve Terör Uzmanı olarak Free Lance yani bağımsız gazetecilik alanında faaliyet göstermektedir. 19 Kasım 1972 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. İlk – Orta ve Lise eğitimini Ankara'da tamamlamış olup 1991 yılında Devlet Bursu ile yurt dışında burslu Tıp eğitimi almıştır. Sonrasında CSU – USA'de İşletme üzerine Üniversite eğitimi sonrasında MD; Master düzeyinde Uluslararası İlişkiler ve Management eğitimi almıştır.

OKUDUNUZ MU?

AK Parti karşı devrim mi yapıyor – 2

GERÇEKTEN HALK NEYİ OYLADIĞINI BİLİYOR MUYDU?  Sayın Başbakan bütçe görüşmelerinde referandumun sonucunu dillendirdi. Fakat halk …