Artık ulusal yas ilan edilsin

Bırakın bu teraneleri. Yok, efendim terör ve terörist protesto edilirse düşmanlarımızı sevindirirmişiz. Ama o kalabalığın korkusunu hissetmemek adına bu tür gösteriler polis tarafından engelleniyor.

Sonra analar ağlamasın. Evet, analar ağlamasın diye 2002 yılında toplam on şehit bunun altı tanesi asker ve polis olmak üzere terörü sıfıra indirgemiş, ekonomik krizden çıkarılmış bir ülke teslim ettik.

Bir yılda teröre on şehit verirken, sadece 12 saatte on şehit verir hale geldik.
Terör, kırsalda bile bitirilmişken bugün terör şehrin içerisinden saldırıyor.
Haber bültenlerinde hükümetin yetkilileri konuşuyor. “Terör” bitiyormuş. Bu can çekişmeleriymiş. Antep’in yaşadığı faciadan sonra da aynı açıklamalar ve aynı nakaratları duyduk.

Şimdi yeni trend. Terörü Irak, İran ve Suriye destekliyor. Masada kartlar açık olarak dağıtılıyor. Türkiye Cumhuriyeti devletinin üzerine kumar oynandı. Öyle büyük bir kumar ki dünya lideri oluverdiler. Yetmedi küresel güç oldular. Adama derler “ öyle yağma yok”.
Ve dediler… Yer, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Salonu. Konuşmacı Dışişleri Bakanı Davutoğlu, salonda BM ‘ye gelmiş dışişleri bakanlarına konuşmuyor. Ülkelerin büyük elçilerine konuşuyor. Kimsenin umurunda değil. Bir de buradan giderken BM’yi Suriye konusunda toplantıya çağırdığı için gitmişti.

Biz aylardır yazıyoruz. Yol gösteriyoruz. Bu politika bumerang gibi bizim kafamıza çorap örüyor. Sonrasında tüm dünya ile karşı karşıya geleceğiz. Bu görüntüyü BM salonunda konuşan dış işleri bakanının konuşmasını ve sonrasında basın toplantısında açık ve net cümlelerle ifade ettiğini görebilirsiniz.

Çünkü bu politikayla bütün dünya bize karşı çıkıyor. Bütün dünya bizi Suriye’de cereyan eden olayların sorumlusu olarak görüyor.

Urfa’da araç ile seyahat eden mülteciler, ihbar üzerine polis tarafından yakalanıyor. Hatay’dan Ceylanpınar’daki akrabalarını ziyarete gidiyorlarmış.

Burası Türkiye. Bu kişiler Türk vatandaşı değil. Kampın dışına çıkmak için izin kâğıtları yok. Nasıl ellerini kollarını sallayarak gezebiliyorlar. Peki ya polis ne yapıyor? Mülteci dışında her şeye benzeyen bu zibidileri” kamuflaj giymeyin” diye uyararak salıveriyor. Bu nasıl polis? Bu devletin polisi bunu nasıl yapar? Soruşturma açıldı mı? Yok. Bir gece sonra polis ve asker noktalarına Urfa’da saldırı düzenlendi. Bana bunlar Suriyeli mülteci diye kimse masal anlatmasın. Beytüşşebap’ta düzenlenen saldırı için teröristler Suriye’den gelmişler.

Sınır kalmadı. Sahte kimlikli bir sürü militan, terörist mülteci adı altında Türkiye’ye girmiş. Şimdi Türkiye’de Atatürkçü kimliği ile bilinen şehirler bunların dağıtımı yapılacak. Sonrasında Hatay’da insanları tehdit ettikleri gibi kıtır, kıtır Atatürkçü avına çıkacaklar. Başka CHP’yi Basçı olmakla suçluyorlar. O halde CHP’ye oy veren seçmen ve vatandaşlar bugünden itibaren açık olarak tehdit altında olmaz mı? CHP ‘li veya 75.000.000 vatandaş hepsi benim kardeşim. Hepsi benim ülkemin insanları.

Dünya’da mültecileri kamuflaj giyerek şehir, şehir elini kolunu sallayarak gezen tek ülke Türkiye’dir. Polisin sorgulamadığı tek ülke yine Türkiye’dir. 300 milyon dolar harcayıp mültecilerine kamuflaj giydiren, elleri silahlı herkesi mülteci sayan bir güvenlik politikası ‘da Türkiye’de uygulanıyor.

Suriye’den gelen mültecilere özerklik verilmiş. Bizim haberimiz yok. Gelen geçiyor. Yetmiyor.. ,şehirlerarası akraba ziyaretleri, ülkeler arası savaş ziyaretleri gerçekleştiriyorlar.

Bizi idare ettiği iddiasında olanlar bayram kutlaması yayınlarlar. “ Tüm milletimin bayramı kutlu olsun. Terörü kınarlar.” Bütün “milletimizin başı sağ olsun “ diyorlar. Doğrusu Türk milletinin başı sağ olsun. Artık bunu söyleyin. İmtina ettikçe tepki artıyor. Şehitlerimize rahmet diliyorum. Türk milletinin başı sağ olsun.

Anayurt

Hakkında Hüseyin Hakkı Kahveci

Hüseyin Hakkı Kahveci Gazeteci, Yazar, Stratejist, Siyaset ve Terör Uzmanı olarak Free Lance yani bağımsız gazetecilik alanında faaliyet göstermektedir. 19 Kasım 1972 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. İlk – Orta ve Lise eğitimini Ankara'da tamamlamış olup 1991 yılında Devlet Bursu ile yurt dışında burslu Tıp eğitimi almıştır. Sonrasında CSU – USA'de İşletme üzerine Üniversite eğitimi sonrasında MD; Master düzeyinde Uluslararası İlişkiler ve Management eğitimi almıştır.

OKUDUNUZ MU?

Hüseyin Hakkı Kahveci Parlamento Haber Köşe Yazıları

Gök Börü – Mavi Kurt

Gökbörü, Bozkurt’un tüyü gök renginde (açık mavi) olanıdır. Türk efsane ve destanlarına göre Gökbörü, 100 …