Yılın Turizm Profesyoneli www.lettime.com CEO’su Hüseyin Hakkı Kahveci

Tur- Yön ödül töreni ünlüler geçidi gibiydi. Yönetmen Osman Sınav, Gazeteci Can Ataklı ,Sonar Başkanı Hakan Bayrakçı ,Lettime.com CEO’su Hüseyin Hakkı Kahveci ,Kurtlar Vadisi Pusu dizisinin güzel oyuncusu Çiğdem Batur törene katılarak ödüllerini alan isimler arasında yer aldı.

Tur- Yön ödül töreni ünlüler geçidi gibiydi. Yönetmen Osman Sınav, Gazeteci Can Ataklı ,Sonar Başkanı Hakan Bayrakçı , Kurtlar Vadisi Pusu dizisinin güzel oyuncusu Çiğdem Batur törene katılarak ödüllerini alan isimler arasında yer aldı.

-TUR-YÖN TARAFINDAN DÜZENLENEN 2012 TURİZM ÖDÜLLERİ İSTANBUL ZÜRİH OTEL’DE DÜZENLENEN TÖRENLE SAHİPLERİNE VERİLDİ.

Sonar Araştırma Grubu Başkanı Hakan Bayrakçı, Gazeteci Can Ataklı,  Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, Travel&Turquia. Com CEO’su İskender Çayla,The Exquisite Travel ve   www.lettime.com ( Türkiye’nin uluslar arası turizm markası )CEO’su H.Hakkı Kahveci, Turizm News. Com Yazarı Cem Polatoğlu ile TUR-YÖN Genel Başkanı Recep Arısoy’da ödüllerini alarak birer konuşma yaptılarYurt dışında olduğu için törene katılamayan Yılın Devlet Adamı ödülüne layık görülen İlhan Kesici’nin ödülü kendisine gönderilmek üzere ilgililer tarafından alındı.

Ödül töreninde dikkat çeken konuşmalar;

–          Sonar Başkanı Hakan Bayrakçı “ Turizm Bakanlığı, Başbakanlıkla eşdeğer tutulmalı, her siyasi parti ve hükümet Turizm Endüstrisini Türkiye’nin bir numaralı konusu haline getirmeli “ dedi.

–          Lettime CEO ‘su Hüseyin Hakkı Kahveci “ Bana göre Turizm sadece Antalya’dan ibaret değil. Türkiye’nin tamamı turizm için kapsama alanıdır. Artık Turizm endüstrisi konusunda yeterli eğitilmiş insan stokuna ulaştığımıza göre Turizm Bakanlığında görev alacak bürokrat ve uzman isimlerin tamamı Turizm eğitimi almış insanlar arasından seçilmelidir. Açıklanan turizm verilerinin doğruluğu konusunda şüphelerimiz var. Suriye’den gelen 173.000 mülteci, Gürcistan’dan fındık ve seralarda çalışmak için gelen on binlerce kişi turist olarak veri tabanına aktarılıyor. Bu kabul edilemez.”

–          TUROFED Başkanı Osman Ayık “ Turizm artık sektör değil, Türkiye için Endüstri haline gelmiştir. Bu husus gerçeklik kazanmıştır. Türkiye ekonomik planlamalarını yaparken cari açığının % 25’ini kapatan Turizm endüstrisi göz ardı etmemeli.”

–          TUR-YON Başkanı Recep Arısoy “ Turizm sektörü 2012 yılında 6 milyar dolar zarar etti. Bunu rakamlarla ifade eden açıklamayı yaptık. TÜİK ise belgelendirilmiş olan açıklamamıza karşı Turizm ‘in 2012 yılında 6 milyar dolar artış gerçekleştirdiği açıkladı. Bu çelişki henüz giderilmedi. Bizim verilerimize göre zarar etmişiz. Aynı veriler TÜİK tarafından kar olarak gösteriliyor. Bunu Türkiye’nin tartışması gerekiyor.”

ISTANBUL – 06.04.2013 – Turizmde Yön verenler  (TUR-YÖN) tarafından düzenlenen ‘’2012 Turizm Ödülleri’’ düzenlenen törenle sahiplerine verildi. Törende 3 kategoride verilen Turizm Ödüllerinin yanı sıra, başarılı kuruluş ve kişilere teşekkür plaketi verildi.

Türkiye Otelciler Federasyonu (TUROFED) Başkanı Osman Ayık. İstanbul Zürih Hotel’de düzenlenen ödül töreninin açılışında yaptığı konuşmada, turizmin, Türkiye’nin vazgeçilmez sektörü olduğunu ve günümüzde turizmin bir endüstri haline geldiğini ve artık sektörün dünya sıralamasında 6’ıncı sırada yer aldığını belirten Ayık, ‘’Ülkemize gelen ziyaretçi sayısı 36 milyon, turizmden elde edilen gelir ise 29,5 milyar dolar oldu. Bu rakam ülkemizin ihracat ettiği gelirin yüzde 20’sine denk geliyor’’ dedi.

Ayık, sektördeki yatırım stokunun 60 milyar dolar dolar odluğunu ifade ederek, ‘’Sektöre yapılan yatırımlar 2 yılda geri dönüyor. Bu nedenle turizmin hem ülkemiz hem de ekonomimiz için arz ettiği önemi vurgulamalıyız. Turizm, Türkiye’nin vazgeçilmez sektörüdür’’ diye konuştu.

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler de turizm sektörünün ülkemizde hızla geliştiğini ifade ederek. 2002’de 1 milyon 200 bin olan ziyaretçi sayısının 36 milyar doların eşiğine geldiğini bildirdi. Turizmin istihdama katkı sağladığını ve işsizliğe çare olması açısından da öneminin olduğunu ve Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı olduğunu vurguladı.

İşler, 2023’de 50 milyar dolarlık gelire ulaşılması için İstanbul ve Antalya’nın yanı sıra üçüncü oyuncu olarak Ege yöresi olacağını bildirdi.

Törende daha sonra Yılın Turizm Duayeni Halim Bulutoğlu, Yılın TV yorumcusu: Hakan Bayrakçı ve Yılın Gazetecisi Can Ataklı, yılın turizm adamı Cem Polatoğlu, yılın turizm profesyoneli Hakkı Kahveci, yılın turizm elçisi İskender Çayla, yılın turizm yöneticisi Recep Arısoy’a plaketleri verildi. Ayrıca yılın hava yolu şirketi ödülü Türk Hava Yolları’na, yılın yabancı zincir oteli ödülü Hilton, yılın yerli tur operatörü  ödülü Jolly Tur ve yılın yabancı tur Operatörü ödülü de TUİ’ye verildi.
Yılın seyahat TV kanalı ödülünü World travel Chanel. Yılın  Federasyon ödülünü TUROFED, yılın turizm fuarı ödülünü EMİT, yılın yönetmeni ödülünü Osman Sınav, yılın turizm fakültesi ödülünü Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi, yılın online tur operatörü ödülünü Booking.com, yılın karayolu taşımacılığı ödülünü Ulusoy, Yılın tedarikçi firması ödülünü Kayalar Endüstriyel mutfak, yılın turizm haber portalı ödülünü Turizm News. Com, yılın şefi ödülünü Firkan Gülaydın aldı.

Ödül alanlar arasında, , Daily News eki ile Hürriyet gazetesi, Turizm Arenası programı ile Aşkın Koç , Yazar & Executive Cheff ile Ömür Akor TUR-YÖN Özel Ödüllerine  layık görüldü.
Ünlü Yönetmen Osman Sınav rahatsızlığı olmasına rağmen törene katılarak ödülünü TUR-YÖN başkanı Recep Arısoy’un elinden aldıç

Yılın Yeşil Otel Ödülleri ise Club Hotel Rixos Tekirova, Ersan Resort&SPA ve Tuğçan Hotel grubuna verildi. 

Bu arada, Türkiye’nin Ortadoğu’daki Yüzü Ödülünü Kurtlar Vadisi Pusu oyuncusu Ayşe Çiğdem Batur aldı.
Öte yandan, Türkiye Turizmine Katkılarından dolayı değişik kişi ve kuruluşlara da plaket takdim edildi

Kaynak : İHA

İlgili Haberler :

http://www.parlamentohaber.com/tur-yon-yilin-turizm-odullerinde-turizm-profesyoneli-olarak-huseyin-hakki-kahveciye-odul-verdi-5987.html

http://www.turizmdesonnokta.com/sayfa.aspx?id=3322

http://turizmnews.com/haber/en-iyi-turizm-haber-portali-odulumuzu-aldik-1666.html

http://ilkhaber-gazetesi.com/mobil/news.php?id=9245

http://www.yasarkara.com.tr/tr/tb3haber_view.asp?editid1=2598

http://yerelhaber.com.tr/tur-yon-turizm-odulleri-sahiplerini-buldu/

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=101236&page=32

http://www.tykd.org/turizme-yon-verenler-platformunun-odul-toreni/

http://foodinlife.com.tr/haber/19259/2012_Turizm_Odulleri_Sahiplerini_Buldu

http://www.cempolatoglu.com/turizm%20yazilari/Turizm%20odulleri.htm

http://www.sonuchaber.com/ajans/%93turyon-turizm-odulleri%94-sahiplerini-buldu-haberi/101/48929

http://foodinlife.com.tr/haber/19259/2012_Turizm_Odulleri_Sahiplerini_Buldu

http://www.haberimsel.com/turkiye/37551-tur-yon-turizm-odulleri-sahiplerini-buldu.html

http://www.ankaralabirenti.com/tur-yon-yilin-turizm-odullerinde-turizm-profesyoneli-olarak-huseyin-hakki-kahveciye-odul-verdi-3816.html

http://www.gazetea24.com/yerel-basin-haber/turizme-news-en-iyi-urizm-haber-portaki-odulii_3536771.html

http://www.tourismtoday.net/haber/tur-yon-turizm-odulleri-sahiplerini-buldu-12175.html

Hakkında Hüseyin Hakkı Kahveci

Hüseyin Hakkı Kahveci Gazeteci, Yazar, Stratejist, Siyaset ve Terör Uzmanı olarak Free Lance yani bağımsız gazetecilik alanında faaliyet göstermektedir. 19 Kasım 1972 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. İlk – Orta ve Lise eğitimini Ankara'da tamamlamış olup 1991 yılında Devlet Bursu ile yurt dışında burslu Tıp eğitimi almıştır. Sonrasında CSU – USA'de İşletme üzerine Üniversite eğitimi sonrasında MD; Master düzeyinde Uluslararası İlişkiler ve Management eğitimi almıştır.

OKUDUNUZ MU?

2012 Tur Yön “Yılın Turizm Profesyoneli” ödülü Kahveci’ye verilecek.

TUR-YON, Turizme Yön Verenler 2012 ödülleri sahiplerini buluyor. TUR-YON tarafından düzenlenen 2012 Turizm Ödülleri ödül …