Türkiye Cumhuriyeti’nin Altın Oran Noktası: Başkent Ankara

ALTIN ORAN’IN yeri MANYETİK kutuplar değiştiği için ANKARA-ÇANKAYA …

Bu durumda MEHDİ FREKANSI, MEKKE’DE değil, Ankara’da vücut buluyor. Seçilmiş olan Oğuz Oğlu’na.. Bu yüz yıldır böyle. Mekke falan değil, haberiniz ola. Saçma salak MEKKE, MEDİNE, ŞAM hikayeleri sonlanalı çok oldu.

ATATÜRK’ÜN KABRİ ANKARA’DA!

SON GÖKTÜRK DEVLETİ, TÜRK CUMHURİYETİ ANKARA’DA KURULDU.

Kimse bu süreci değiştiremez. Kara’dan çıkacaktır. Hangi KARA ?

AN KARA… ANDA yani olduğu yerde KARA, Yani Ankara!

19 Mayıs ve Başkent Ankara’nın ortak özelliği nedir? Ankara’nın başkent seçilmesinde ve 19 Mayıs tarihinin kilometre taşı sayılacak birçok önemli tarihe denk gelmesinde, beraber paylaştıkları, birazdan değineceğimiz, ortak özelliğin bir katkısı olabilir mi, bir beyin jimnastiği yapmaya ne dersiniz?

Başkent Ankara, Türkiye Cumhuriyeti’nin altın oran noktasında bulunmaktadır. 19 Mayıs, 365 günün altın oran noktasında bulunmaktadır. İki konumuz da, kendi sistemlerinin tam olarak altın oran noktasında bulunmak suretiyle bu ortak özelliği paylaşmaktadırlar. Öncelikle başkent Ankara ile konumuzu genişletelim:

Türkiye Cumhuriyeti’nin altın oran noktası: Başkent Ankara

İspatımızın ana dayanağı, Misak-ı Milli sınırlarımızın değdiği en uçta bulunan enlem ve boylam noktalarının matematiksel olarak saptanması ile başlar. Aşağıdaki resimde de gördüğünüz üzere, Türkiye’nin en uç noktaları;

Kuzey: Kırklareli’nin Kofçaz ilçesi, Ahlatlı köyü, Bulgaristan sınırı
Güney: Hatay’ın Yayladağı ilçesindeki terk edilmiş Topraktutan köyü, Suriye sınırı
Doğu: Iğdır ili Aralık ilçesindeki Dilucu Sınır Kapısı, Azerbaycan (Nahcivan) sınırını oluşturan Aras Nehri
Batı: Çanakkale iline bağlı Gökçeada’nın batısındaki İnce Burun

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin en uç noktalarındaki Kuzey enlemleri ve Doğu boylamlarının içinde kalan bölgenin altın oranını hesap ettiğimizde tam olarak başkent Ankara’nın yönetim merkezi konumunda bulunan Çankaya ilçesine denk gelmekteyiz.

Teknik olarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin altın oran noktası, Çankaya, Ankara, 39 42 22 Kuzey enlemi ve 32 58 52 Doğu boylamında bulunmaktadır.

Çankaya ilçesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin 911 ilçesinden biridir. 13 Ekim 1923’te, TBMM’ye verilen yasa önerisinin kabulü ile Ankara’nın başkent olmasında ve akabinde Çankaya ilçesinin yönetim merkezi seçilmesinde altın oranın rolü vardır.

ALTIN ORAN; evrenin, farkındalığın, aydınlanmanın, yaşam enerjisinin, yer çekiminin, alfabe ve sembolün, rengin, mikrodan makroya maddenin ve diğer tüm merkezcil ve kendi kendini düzenleyebilen kuvvetlerin kullandığı mükemmelleştirilmiş ‘fraktal alan faz uyumu’ oranıdır.

Matematiksel olarak, bir birimin (mesafe, zaman, alan… vs.), ahenk ve armoni yaratacak şekilde bölünmesi ya da çoğalması sadece, irrasyonel bir sayı olan 1.61803398875…, altın oran ile mümkün olmaktadır. Çünkü sadece altın oran, tüm matematik evreninde, geometrik ve aritmetik oranları aynı anda içerisinde barındırmaktadır.

Peki, zaten güneş sisteminde, insan vücudunda, DNA’da, kuantum fiziğinde, beyin dalgalarında var olan bu özel oranı, 365 günlük bir yıl sistemine uyarladığımızda karşımıza ne çıkıyor?

19 Mayıs, bugün dünya genelinde kullanılan Gregoryen takvim sistemindeki 1 yılın tam olarak altın oran noktasında durmaktadır.

Hesaplanması:

365 günü, 1.618’e bölerseniz 225 gün ve 14 saate ulaşırsınız. 225 gün ve 14 saati de, 1.618’e bölerseniz 139 gün ve 10 saate ulaşırsınız. Gelişim prensibi ile küçükten büyüğe doğru hareket ettiğimizde, 19 Mayıs günü saat 10:00 tam olarak altın oran noktasında bulunur.

Altın oran günü, 0.618 diziliminin ay “6” ve gün “18” dağılımı yapılması suretiyle 18 Haziran olarak kabul edilir. Fakat, 18 Haziran günü doğru bir altın oran günü kesinlikle değildir çünkü 18 Haziran’ı belirlerken matematiksel bir oran uygulamak yerine benzetme tekniği (6 ve 18) kullanılmıştır. Gregoryen takviminin doğru altın oran günü matematiksel oran ile hesaplanması gereken 19 Mayıs günüdür!

Atatürk, ezoterizm, geometri ve batıni bilimler ile ciddi olarak ilgileniyordu. Atatürk, yazılı tarihte altın orandan ilk bahseden filozof olan Eflatun’un (Platon) kitaplarını okuduğu, özel kütüphanesinin kitap listesinden anlaşılmaktadır. Ayrıca, ilk Türkçe geometri kitabını, yeni Türkçe terimleri ile beraber bizzat kendisi yazmıştır. Bu bilgiler bize Atatürk’ün altın oran konusuna vakıf olduğunun izlerini sunmaktadır.

Altın oranın, Atatürk’ün ve yüce vatanımızın var oluş sürecinde ne kadar etkili olduğu bilinmelidir. Altın oran, Eflatun’un yorumuyla, evrensel disiplinleri birada tutan bir tutkal, kozmos biliminin de anahtarıdır. Atatürk gibi bir liderin bu dünyaya gelme olasılığını ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ne şartlarda bağımsızlığını kazandığını düşündüğümüzde, bu ulvi oranın topraklarımızda bu denli etkili olması kimseyi şaşırtmamalı.

Maneviyatı ve bilimi birleştirebilmek çoğu insan için zorlu bir iştir. Güneş sistemi, insan vücudu, bitki örtüsü, DNA, kuantum fiziği ve daha birçok sistem arasındaki önemli bir ortak bağlaç olan altın oran ilişkisini kavrayabilmek, bu toprakların manevi ve bilimsel tutkalının anlaşılması yolunda ciddi bir adım sayılabilir.

Ankara- Or An semti Çankaya’da…
TRT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ yeni hizmet binası buraya 90’lı yıllarda yapıldı.
TRT vericileri mesela.
Altın OR-AN ‘da.

Atabey Hüseyin Hakkı Kahveci

Hakkında Hüseyin Hakkı Kahveci

Hüseyin Hakkı Kahveci Gazeteci, Yazar, Stratejist, Siyaset ve Terör Uzmanı olarak Free Lance yani bağımsız gazetecilik alanında faaliyet göstermektedir. 19 Kasım 1972 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. İlk – Orta ve Lise eğitimini Ankara'da tamamlamış olup 1991 yılında Devlet Bursu ile yurt dışında burslu Tıp eğitimi almıştır. Sonrasında CSU – USA'de İşletme üzerine Üniversite eğitimi sonrasında MD; Master düzeyinde Uluslararası İlişkiler ve Management eğitimi almıştır.

OKUDUNUZ MU?

Hüseyin Hakkı Kahveci Parlamento Haber Köşe Yazıları

ADI: TUKİDİDES TUZAĞI!

Türk Dış politikası, iç durumu, ekonomik göstergeler, siyasetin paradigmaları TUZAĞA düştüğümüzü gösteriyor. Peki bu tuzağın …