Siyaset sanal olmuş. Gerçek ise DNA testi

Sayın Hüseyin Çelik AK parti sözcüsü CHP’ye “Günaydın” demiş. Hem de twitter’dan. Yani bu şekilde CHP’nin açıkladığı Oslo belgelerini reddetmiş.

Amma velâkin…

Madem böyle bir şey yok. O halde sadece imza konusunda mutabakatsızlık var. CHP imza var demiyor. Mutabakat var diyor. Sayın Başbakan ise “Temsilcimin veya müsteşarımın altında imzası yok” diyor. Bütün mesele burada kilitlenmiş.

Ortada bir mutabakat olma ihtimali güçlü olsa da imza olmaması Oslo’da mutabık kalınmadığını göstermez.

O halde altında imza olmayan ve sonradan düzenlendiği belli olan Ergenekon, Balyoz, Kafes gibi dava süreçlerinde savcılık delilleri emekli ve muvazzaf 400’den fazla asker, politikacı, bilim adamı hakkında geçerli kılınıyorsa CHP’li Haluk Koç’un açıklamış olduğu belgeleri bu bağlamda değerlendirmek doğru olmaz mı?  Kaldı ki bu belgelerin önceden ulusal bir gazetede yayınlanmış olması Oslo mutabakatı adına en kuvvetli tespit sayılır.

Hatta bu basın toplantısını TV’lerin canlı olarak yayınlamamış olması birilerinden talimat gittiği yönünde ciddi şüpheler doğurur.

Bingöl’de teröristler 10 askerimizi şehit etti, 63 askerimizi ise yaraladılar. Ben beklerdim ki tüm siyasi parti liderleri Sayın Başbakan dahil taziye için Genelkurmay Başkanlığı’nı ziyaret etsin. Nerde… Son dakika gelişmesi geçiyor sözüm ona habercilik yapan TV kanalları. “ Başbakan Genelkurmay başkanını kabul ediyor.” Yahu ortada bir katliam var. Genelkurmay başkanı çağırıldığı için Başbakanlı’ğa geliyor.

Yani şöyle düşünelim. Jandarma karakolu basılmış. Karakol komutanı sağ ama köyün muhtarı gel bir görüşelim nasıl oldu diye konuşalım diyor. İşte Türkiye’nin tablosu budur. Bu hal ile terörle mücadele etmek yerine her gün şehit haberi ile yatıp kalkarız.

ABD Genelkurmay Başkanı Türkiye ziyaretinde çok ince bir diplomasi ile Türkiye’nin yani mevcut hükümetin Suriye politikasının içerisinde EL-KAİDE unsurları olduğunu belirtmiş. Yani ülkemizde mülteci adı altında bulunanların içerisinde birkaç bin EL-KAİDE teröristi olduğunu bildiklerini belirtmiş. Ve “ Suriyeli muhaliflerin içerisinden bunları ayıklayın, oluşması muhtemel olan yönetimde görmek istemiyoruz”. Kısaca yanlış anlamadıysam bu radikal terör grubunu hükümetin himaye ettiğini dolaylı olarak söylemeye çalışmış.

“O zaman anlık istihbarat akışını başlatırız” demeyi de ihmal etmemiş. İşte izlenen yanlış yol bu. Bu politikanın yanlışlığı hiç kimseye 2023’ü bırakın 2013’ü göstermez. Zaten uzun tutukluluk bahanesi ile insanları domuz bağı ile öldürdüğü kesinleşmiş olan gruplar tahliye edildi. Bunun ardından yığma bir sürü terörist Suriye yönetimine karşı cihad yapmak için geldi. Sayın Genelkurmay Başkanımız Nejdet Özel’in, komutanların bunlardan haberi var mı? Yok mu? Soru bu. Cevabını beklemiyorum. Kimse cevap vermez.

Twitter üzerinden siyaset böyle olsa gerek. Olağan karşılamak. Her şeyi olağan ve normalmiş gibi kanıksamak. Ülkede siyaset artık kuş gibi tek nefeste geçiştiriliyor.

İzlenen politikalar ortada. Habur’un sonuçları, Suriye politikasının gerçeklerini tek tweet’le hallederiz.

Hüseyin Hakkı KAHVECİ      21 Eylül 2012 Cuma ( Anayurt)

Hakkında Hüseyin Hakkı Kahveci

Hüseyin Hakkı Kahveci Gazeteci, Yazar, Stratejist, Siyaset ve Terör Uzmanı olarak Free Lance yani bağımsız gazetecilik alanında faaliyet göstermektedir. 19 Kasım 1972 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. İlk – Orta ve Lise eğitimini Ankara'da tamamlamış olup 1991 yılında Devlet Bursu ile yurt dışında burslu Tıp eğitimi almıştır. Sonrasında CSU – USA'de İşletme üzerine Üniversite eğitimi sonrasında MD; Master düzeyinde Uluslararası İlişkiler ve Management eğitimi almıştır.

OKUDUNUZ MU?

AK Parti karşı devrim mi yapıyor – 2

GERÇEKTEN HALK NEYİ OYLADIĞINI BİLİYOR MUYDU?  Sayın Başbakan bütçe görüşmelerinde referandumun sonucunu dillendirdi. Fakat halk …