Aynaya baktım

Ne mi gördüm? Sadece yorgun ve üzgün bir insan yüzü gördüm. Hatta 70 milyon yüz gördüm. Dün yine şehit haberleri ile sarsıldık.

Gün yok ki ocağımıza ateş düşmesin. Türkiye’nin ciğerleri yanıyor.

Daha şehitlerimizin acısını hissederken yeniden acı üstüne acı yaşıyoruz. Birileri yaralara tuz basıyor. Zannediyorlar ki birileri pes diyecek. Hiçbir iktidar pes etmedi. Boşuna hayal kurmasınlar.

Bu kadar tesadüf demeden geçmeyeceğim.

David Petrious CIA başkanı Türkiye’ye geleceği gün, Beytüşşebap’tan 10 şehit haberi geldi. Geriye dönerken Afyon’dan 25 şehit haberi geldi.

David Petrius’un bir önceki ziyaretinde, Türkiye’den ayrılmıştı ki, Afganistan’da helikopterimiz düştü ve 14 şehit haberi geldi.

Martin Dempsey, ABD Genelkurmay başkanının Türkiye’ye geleceği açıklandı. Açıklanmasını takiben Bingöl’den 8 polisimizin şehit haberi geldi. Genelkurmay başkanlığı basamaklarını çıkmıştı ki sabahında Bingöl’den bu sefer 10 şehit 63 yaralı haberi geldi.

Tabii bunların hepsi tesadüf. Her yeri dönüştüren, kurumları vasıfsız hale getiren iktidar diyor ki sormayın, sorgulamayın kurumlar yıpranıyor.

Doğru bu kurumların hepsini ne hikmetse yıpratan bizatihi iktidarın kendisi ve yandaş medyası . Hayrola çıkığ Sayın Başbakan medyanın bazılarına TSK’ya karşı şu ana kadar yaptığını yayınlar yüzünden ordumuzu yıprattınız. Bu düpedüz vatan hainliğidir. Hadi bakalım yargılanacaksınız demesini bekliyorum.

Milli İstihbarat Teşkilatı başkanını Erdoğan’ın bizatihi kendisi koruma altına aldı. Şimdi Sayın Başbakan Erdoğan’ın artık başkana “ Kardeşim ne oluyor? Armut mu topluyorsun ?” diye sorması gerekmez mi? Jest olarak GES sistemlerini bile sivilleşiyoruz filmi altında MİT’e teslim etmişlerdi.

Uludere olur. Hala netice yok.

Suriye hava sahasında uçak düşer. Açıklamalar kimseyi tatmin etmez.

Bugün ve dün yaşananları bizim âli istihbaratçımız bir açıklasa ya. Belki bir gün.

Şimdi rahmetli 8.Cumhurbaşkanı Özal’ın mezarı açılarak öldürülüp, öldürülmediği tespit edilecek. Ailesi karşı çıkıyor. Hatta saç örneklerini yargıya teslim etmeyi reddediyor.

Terör, ekonomi ve daha birçok konuda sorun yaşayan siyasi iktidara can simidi Özal’ın ölüsünden nemalanmaya çalışılıyor.

Be kardeşim kimse çıkıp söylemiyor. Zat-ı iktidarınızda rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun helikopteri düşürüldü. Fakat ailesinin ve milletin şüphelerini giderecek sonuç alınamadı.

Geçtiğimiz günlerde yine Afyon patlamasını gündemden düşürmek için DP’ye anket yaparak 2,5 milyon lira DP’den para ödettirmiş olan Süleyman Soylu’yu alel acele getirip rozet taktılar. Konuşmalarına tüm Türkiye güldü. Yahu AKP bunu bilmiyor mu? Partiye ait aracı satıp, üzerine yatan bu arkadaştan size hayır gelmez. Millet bakacak ki bu adam 12,5 milyon lira harcama yapmış hala konuşuyor. Soylu’nun rozeti de gündemi değiştiremedi.

Gündemimiz terör. Kabul edin etmeyin. Son üç ayda 150’ye doğru tırmanan şehit sayımız var. Siyaset kurumuna olan güvenimiz kaybolmuştur. Hele hele mutabakat belgeleri açıklandıktan sonra biz bu şehitleri veririz. Ama acısını ve hesabını siyaset kurumundan, sorumlu iktidardan millet olarak sandıkta sorarız.

Şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dilerken, Türk milleti kendine gel. Bir tas çorba, bir torba makarna bir şehide değişilmez.

Hüseyin Hakkı KAHVECİ      20 Eylül 2012 Perşembe ( Anayurt )

Hakkında Hüseyin Hakkı Kahveci

Hüseyin Hakkı Kahveci Gazeteci, Yazar, Stratejist, Siyaset ve Terör Uzmanı olarak Free Lance yani bağımsız gazetecilik alanında faaliyet göstermektedir. 19 Kasım 1972 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. İlk – Orta ve Lise eğitimini Ankara'da tamamlamış olup 1991 yılında Devlet Bursu ile yurt dışında burslu Tıp eğitimi almıştır. Sonrasında CSU – USA'de İşletme üzerine Üniversite eğitimi sonrasında MD; Master düzeyinde Uluslararası İlişkiler ve Management eğitimi almıştır.

OKUDUNUZ MU?

AK Parti karşı devrim mi yapıyor – 2

GERÇEKTEN HALK NEYİ OYLADIĞINI BİLİYOR MUYDU?  Sayın Başbakan bütçe görüşmelerinde referandumun sonucunu dillendirdi. Fakat halk …