Rasattepe – Rasat ve Tepe

Gök bilimi ile uğraşan gözlem yerlerine Rasathane denir.

Maya tabletlerinde yer alan bu bilgiyi kayda alan Atatürk , eski adı Rasattepe , sonradan Anıttepe olarak değiştirilen bu tepeye Anıtkabir’e  defnedildi.

Bu durumu fark eden akıl daneleri Beştepe’ye Saray’ı diktiler. Zannediyorlar ki, Gökler onları seçecek. Anıtkabir’in etrafı binalarla çevrildi. Çünkü, akıllılar kendilerine göklerin sizsiniz diyeceğini zannediyor.  Bu isim çoktan, bizzat Atatürk tarafından tespit edilmiştir. Seçim bitmiştir..

Satırları dikkatle okuyun.

Türkler, seçilmiş ırkız..!

Maya tabletlerinde yazana bakın lütfen;

“Üç bin yıl sonra üç tarafı denizlerle kaplı ana karada ortaya çıkacak yıldızların çocukları.” “SALDIRACAKLAR, saldıracaklar hiç bıkmadan kara elbiseliler.” “Koruyacak Tanrı gökyüzünden gelenlerin çocuklarını. ” “Ve o gün bir tepenin üzerinde yükselecek koyu gümüş renkli ikiz yıldız.”

İngilizler kısa süre içinde bu tabletleri de yok edecekler. Anadolu’ya ait bir iz bırakmak istemiyorlar. Bu sözü söyleyen bir arkeolog.

Mustafa Kemal, elindeki rapora ve fotoğraflara bir kez daha göz attı. Şaşırmıştı, bu kadar cephe görmüş, ölümlerden dönmüştü ama hiçbiri şu anda okuduğu raporlar kadar tedirgin etmemişti kendisini. “Allah vatanımızı korusun,” diye söylendi, ardından da karşısında oturan Meksika Maslahatgüzarı Tahsin Bey’in gözlerinin içine baktı ve “Maya tabletlerinde anlatılanlar olağanüstü fakat bir o kadar da korkutucu. Bu sır en az seksen yıl boyunca saklanmalı. Gizli teşkilatlarda olduğu gibi bir yol izleyeceğiz, bu sırlar sessizlik yemini etmiş koruyucularına teslim edilecek” dedi.

Tarih 18 Ağustos 1936 (KOD 5)

Rasattepe adını değiştirmek sonucu değiştirmiyor. Yaşamakta olduğumuz süreç.. Ataman Gazi, Atatürk Gazi ve devamında #Atabey19 sürecidir. 

Anıttepe’nin eski adı “Rasattepe” idi. Anıtkabir yapılmadan önce burada, tepenin doruğunda birkaç küçük yapı vardı. Bu yapılar, rasat (meteoroloji) istasyonu olarak kullanılıyordu. “Rasattepe” adı da bundan ötürü verilmişti. Yerli Ankaralılar buraya “Beştepeler” diyorlardı. Bu ad, buradaki tümülüslerden geliyordu.

Anıtkabir’in Rasattepe’de yapılmasına karar verildikten sonra buradaki tümülüslerin kaldırılması gerekiyordu. Bu tümülüsler, Frigler’in, büyükleri için yaptıkları mezarlardı.

Gök bağlantısı Anıtkabir ve süreç Atatürk ile bağlantılıdır. Göktürk sürecidir. Göktuğ sürecidir. 

Ayrıca Anıtkabir etrafında yer alan cadde ve sokakların isimlerini bir araya getirdiğiniz zaman ..

“Ordular ilk hedefiniz Akdeniz, İleri.” Emri ortaya çıkar. 

ORDALAR, AKDENIZ’DE İLK HEDEFİMİZ ONLAR İLERI..

-Ordular ilk hedefiniz > Emir ve hitap 19 harften oluşur. 

Biz geleceğiz , biz gerçeğiz ..
Ata’lar ayakta.. Ve yolcu yolunda…

Kadim Devlet
Sırrı bilen ve sizlere anlatan , Ufkun ötesini gören ve yolunda bir yolcu..

Ordular ilk hedefiniz >19 Harf.
Seçilmiş 19’un yönettiği ordular. Başkomutanlık makamı, halkın seçtiği değil, Hakkın seçtiği. O kişi görevde olanlar değil. 

“Ve o gün bir tepenin üzerinde yükselecek koyu gümüş renkli ikiz yıldız.”
Bu tepe…

Atabey Hüseyin Hakkı Kahveci

Hakkında Hüseyin Hakkı Kahveci

Hüseyin Hakkı Kahveci Gazeteci, Yazar, Stratejist, Siyaset ve Terör Uzmanı olarak Free Lance yani bağımsız gazetecilik alanında faaliyet göstermektedir. 19 Kasım 1972 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. İlk – Orta ve Lise eğitimini Ankara'da tamamlamış olup 1991 yılında Devlet Bursu ile yurt dışında burslu Tıp eğitimi almıştır. Sonrasında CSU – USA'de İşletme üzerine Üniversite eğitimi sonrasında MD; Master düzeyinde Uluslararası İlişkiler ve Management eğitimi almıştır.

OKUDUNUZ MU?

Hüseyin Hakkı Kahveci Parlamento Haber Köşe Yazıları

Gök Börü – Mavi Kurt

Gökbörü, Bozkurt’un tüyü gök renginde (açık mavi) olanıdır. Türk efsane ve destanlarına göre Gökbörü, 100 …