Oğuz Geliyor

Bu kez Türkütler ile Erlik Han arasında müthiş bir mücadele var. Türkütler’in umutları birer birer tükenirken, *kadim kitaplarda müjdesi verilen KAHRAMAN meydana çıkıyor. Onun adı OK UZ Kaan…(Oğuz Kağan)

Yazar Ufuk Tufan, Yada Taşı Efsanesi’ni neden yazdığını açıklarken, Türk milletinin, dünyanın en köklü ve en asil milletlerinden biri olmasına rağmen, kendi mitolojisine yeterince sahip çıkamadığından yakınıyor.

Yabancıların yazdığı Yüzüklerin Efendisi, Taht Oyunları, Açlık Oyunları, Hobbit, Alacakaranlık Kuşağı gibi mitolojik öğeli eserlerin Türk milleti içinde oldukça fazla rağbet görmesinin şaşkınlığını yaşadığını ve artık buna son vermek gerektiğini söylüyor. Zira, yukarıda adı geçen mitolojik romanlarda gördüğümüz kahramanların bir çoğu Türk Mitolojisinden aparmadır. Meselâ *Gandalf, Dede Korkut’tur. Arwen; Talçunpan Hanım’dır. Ayrık Vadisi Ergenekon Ovasıdır*. Yafes’in oğulları bozuldu:

Nuh Tufanı’ndan sonra geçen 12 bin yıl boyunca Türkütler, Orta Dünyanın en güçlü insanlarıydı. Ne zaman ki, Yafes’in Oğulları içine Şeytan Erlik Han’ın düşmanlık tohumları ekildi, düzen bozuldu.
Gök Tarnı’nın (Allah’ın) buyruklarını unutan Türkütler, birer birer Erlik Han’ın esiri oldular. Ancak Kayra Han’ın Türküt ülkesi Erlik Han’a asla boyun eğmedi. Yıllar içinde Türkütlere en zor zamanlarında yardım eden Börüler (Kurtlar) de onları yalnız bırakmıştı.

*Bayterek Ağacı, sık sık Erlik Han’ın saldırısına uğruyordu. Zira Bayterek Ağacı’nın düşmesi demek Türkütlerin sonu demekti. (Türk ırkı son bulmasın diye Göktuğ MaviTuğ kalktı dedim.
Biz Atatürk ‘üz, Ben Oğuzum dedim son canlı yayında, Sürekli saldırıya uğrayan Bayterek ağacı, DNA zincirimiz. OK UZ ortaya çıktı*

İşte böylesine zorlu bir zamanda OK UZ, kadim kitaplarda müjdelenen kahraman ortaya çıktı ve Türkütlerin Hanı oldu. Artık Erlik Han’a karşı daha cesaretli bir Han vardı.
Ve bu han, tüm Türk illerini etrafına toplamayı başarır. ( Atabey Türk Ocakları)

Ama bunu yaparken Erlik han’ın ordularını birer birer yener. Tabii ki *kendisine hiç ummadığı yerlerden yardımlar gelir*. Erlik han’ı öldürür.. OK UZ Han, çoğu Türküt illerini etrafında toplamanın hemen ardından Erlik Han’la büyük bir savaşa girer. Tançulpan Hanım’ın ve Börülerin de gelmesiyle daha bir güçlenen OK UZ Han, sonunda Şeytan Erlik Han’ı yener ve onu öldürür…

[Tan-Çulpan.. Çolpan.. Çolpan yıldızı..

Çolpan – Türk, Altay, Moğol ve Buryat mitolojilerinde Gezegenler Tanrısı. Colman, Çolbun, Çolmun, Çulban, Çolman ve Moğolcada Solbon, Solbun, Sulban olarak da bilinir.

Tançulpan Hanım – Türk ve Altay mitolojisinde Orman Tanrıçası. Çolpan ile alakalı bir ruhtur. Orman Tanrısının kızı veya torunu olarak bilinir.[3] Omzuna yeşil şal örter. Rüzgardan daha hafif bir elbisesi vardır ve tüm vücudu görünür. Başında çiçeklerden bir çelenk vardır. Neşeli bir genç kızdır. Şafak sökerken gezer ve Çolpan ile de akrabadır. Macarların şafak Tanrıçası Hajnal Anyácska’yı akla getirmektedir. Sözcük, Tan ve Çulpan kelimelerinin bileşik halidir. Türkçede Venüs gezegenine yaygın olarak “Tan Çulpanı (Tan Çolpanı)” denmektedir, dolayısıyla bu Tanrıça aslında Moğollarda erkek olan Çolpanın, Türk kültüründe dişil olarak algılanmasının bir sonucudur.] Yada Taşı yeniden Türkütlerin eline geçmiştir. Orta dünya yeniden huzur bulmuştur… “
——-
Her ne kadar Roman olarak yazılmış olsa dahi , süreci özetlemiş. Bizim söylediklerimizi net olarak kaleme almış. Biz Atatürk’ler, Oğuz oğulları, Adamlar Bir’liğiyiz…

Bu arada bizim söylediğimiz kadar yazılmış. Roman olması gerçeği değiştirmez… Öküz yılında Ok -Uz yani Oğuz gelmiştir.

Atabey Hüseyin Hakkı Kahveci

Hakkında Hüseyin Hakkı Kahveci

Hüseyin Hakkı Kahveci Gazeteci, Yazar, Stratejist, Siyaset ve Terör Uzmanı olarak Free Lance yani bağımsız gazetecilik alanında faaliyet göstermektedir. 19 Kasım 1972 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. İlk – Orta ve Lise eğitimini Ankara'da tamamlamış olup 1991 yılında Devlet Bursu ile yurt dışında burslu Tıp eğitimi almıştır. Sonrasında CSU – USA'de İşletme üzerine Üniversite eğitimi sonrasında MD; Master düzeyinde Uluslararası İlişkiler ve Management eğitimi almıştır.

OKUDUNUZ MU?

Hüseyin Hakkı Kahveci Parlamento Haber Köşe Yazıları

Atatürk’ün Bestelettiği İlk Türk Operası Özsoy’daki Önemli Mesajlar

Ulu Başbuğ Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizzat yazdığı satırları içeren Özsoy operasını bilir misiniz? Özsoy …