Hüseyin Hakkı KAHVECİ | Yazar kasa atılması tarih oldu

2001 krizi sırasında Başbakanlık önüne gelerek Başbakan Ecevit binadan çıkarken yazar kasa atan zat tarihe geçmişti. Arkadaş bizlere tarih böyle yazılır dedi ve geçti gitti.

Hüseyin Hakkı KAHVECİ
@hhakkikahveci
kahvecihakki@gmail.com

Ecevit sonrası dönemin Başbakan`ı ve bugün ise BAŞKAN olarak görev yapan eski Cumhurbaşkanı yeni  başkan Recep Tayyip Erdoğan bu hususu meydanlarda çokça dile getirdi.

TV ve medya havuza düşünce bu tip haberler örtbas edildi. Muhalefet  ise medya üzerinden yaşanmış onlarca bu olay benzeri hadiseyi gündeme taşıyamadı . Meydanlarda Erdoğan `a cevap bile veremedi. Bu yüzden mevcut siyaset iklimi bana bir umut vaad etmiyor.

Bu böyle gitmeyecek. Hepsi silinip gidiyor . Ve sonuçlarını , acılarını maalesef vatandaşlarımız çekecek.

Şöyle bir tarihi karıştırdım . Son on altı yıl tek başına iktidar olan Erdoğan` a ne kadar yazar kasa protestosu yapılmış baktım . Yazar kasa atılmamış . Fakat ! İnsanlar onlarca protesto yapmış . Medya oralı olmayınca kimse haberdar olmamış .

Haber verelim dedik. Biraz sayfaları karıştırınca saklanan gerçekler ortaya çıktı.

07 Şubat 2003 ! Başbakanlık Merkez binası önünde başına silah dayayarak intihar girişiminde bulunan Gölcüklü emekli astsubay Cengiz Baloğlu,güvenlik görevlilerince engellendi.

28 Aralık 2005 ! Başbakanlık Merkez Binası C Kapısı’na gelerek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek istediğini söyleyen Mehmet Karaarslan (33) isimli bir kişi, olumsuz cevap alınca “Kendimi yakacağım” diye bağırmaya başladı. Başbakanlık civarında görevli Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri Mehmet Karaarslan’a müdahale ederek kontrol altına aldı. Alanya’dan geldiğini ve iş aradığını söyleyen Mehmet Karaarslan, Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Çankaya Merkez Karakolu’na teslim edildi.

03.03.2009 ! Borçlarını ödeyemediği için icra takibine düşmeyi onuruna yediremeyen emekli polis Tuncer A., merkez bina önünde intihara kalkıştı.

07 Aralık 2012! Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde bir dizi resmi görüşme gerçekleştirirken ilginç bir intihar girişimi yaşandı.

Beşiktaş’ta bulunan Başbakanlık Çalışma Ofisi’nin yanında isminin Mesut Çelik olduğu öğrenilen bir kişi ellerini plastik kelepçe ile bağladıktan sonra denize atlayarak intihar etmek istedi. Denize atlayan vatandaşı Başbakan Erdoğan’ı korumakla görevli bir Çevik Kuvvet polisi kurtardı.

11 Mart 2014! Başbakanlık ve Yargıtay binasının bulunduğu Vekaletler Caddesi’ne geldi. Yargıtay binası personel giriş bölümüne kadar gelen kişi, yanındaki getirdiği benzin dolu bidonu üzerine döktü. Yargıtay‘da görevli güvenlik güçleri benzin dökerek kendini yakmak isteyen kişiyi engellemek için büyük çaba sarfetti.

24 Aralık 2014! Ankara’da Başbakanlık binası önünde bir kişi, tabancasını başına dayayarak intihar girişiminde bulundu. Olay yerinde polis geniş güvenlik önlemleri aldı.

Kimliği henüz bilinmeyen şahıs ikna edilmeye çalıştı. Bu sırada silahlı şahıs ve polis arasında kovalamaca başladı. 3-4 el silah sesi duyuldu.Zanlı yaralı yakalandı.

14 Nisan 2017 !Ankara’daki AKP Genel Merkezi önüne elindeki pompalı tüfekle gelen bir kişi intihar girişiminde bulundu.

23 Temmuz 2014 ! Başbakanlığın Milli Müdafaa Caddesi’ndeki girişinde kendini yakmakla tehdit eden kişi, koruma görevlilerince engellendi.

Bu KASA ATILMA OLAYI yanında çok daha vahim olan intihar haberleri  bizlerden saklanmış . İktidar AKP ve kadroları . Başbakan ve Cumhurbaşkanı ise Recep Tayyip Erdoğan .

Görmedik , duymadık , bilmedik rolünü oynayan medya maymunları tarafından manşetlerde yer alamadığı için pek fazla gündem olamadı . Devamı ise bakalım TBMM önünde gerçekleşen intihar girişimlerine .

04 Mart 2011! Meclis’te Derviş Darçın isimli işsiz vatandaş intihar girişiminde bulundu. Çatıdan sarkan ziyarett çi, polis tarafından son anda kurtarıldı.

08 Haziran 2012! Mardinli Salman Yiğit, dün TBMM’ye gidip AK Parti Mardin Milletvekili Gönül Bekin Şahkulubey’i ziyaret etti. Yiğit “Çocuğum hasta. İş istiyorum” dedi. Bunun üzerine Şahkulubey, danışmanına talimat verip Yiğit’i yemeğe gönderdi. Ancak Yiğit bahçede bileklerini kesti.

06 Şubat 2013! Samsun Çarşamba’dan Ankara’ya gelen ve isminin Fatih Düzenli olduğu belirtilen bir genç, Meclis’in Çankaya Kapısı’nda üstüne benzin dökerek kafasına silah dayadı.Kendini vurmakla tehdit eden 19 yaşındaki Düzenli’yi, polislerin 20-25 dakikalık ikna çabası sonuç verdi ve Düzenli kapıdaki polis noktasına götürüldü.

 13 Kasım 2013! TBMM Dikmen kapısında bir vatandaş, intihar girişiminde bulundu. Etrafta güvenlik çemberi oluşturan polis, vatandaşı engelledi.

14 Kasım 2018 ! TBMM’nin Halkla İlişkiler binasında 5’inci kata çıkan bir şahıs intihar girişiminde bulundu. Kişiyi ikna cabaları ise uzun bir süre sonuç vermedi.

Kelam şu ki , o kadar çok protesto için meclis ve eski başbakanlık binası önünde eylemler yapılmış . Ben bunların bir kısmını seçtim .Ve bunu neden yazdım . Meydanlarda laf kalabalığı yaparak hiçbir şey yokmuş gibi davranan siyasetçiler , ve buna cevap veremeyen muhalefet siyasetçileri  için yazdım . Türkiye yangın yeri. İnsanlar her noktada protestolarda bulunuyor.

Üç maymunu oynayan medya ise sessiz. Neyse on beş yılın sefasını sürenlere benden nasihat ! Yüz elli sene cefasını çekeceksiniz. Kaç nesil ederse hesabınızı yapın . Ben bugünden söylüyorum.

Yürüdüğünüz tünelin ucunda beton duvar var. Bu durumda Türkiyemiz bir huzur ve cennet adası . Ekonomimiz çok çok iyi . Sokaklarda insane kalmadı . Her yerde satılık , kiralık , kapatıyoruz ilanları . Bunu neyle saklarsınız . Ölmüş bir adam olan GAZİ MERAŞAL MUSTAFA KEMAL ATATÜRK `E saldırarak saklarsın.

Son günlerde ülkemizin muhtelif yerlerinde Atatürk heykellerine yapılan saldırılar bize gösteriyor ki , yeni bir kaos planı adım adım işletiliyor . Bunun tek sebebi ekonomik tsunami hızla geliyor. Kısaca gündemi saptırmak ve insanları tahrik ederek çatıştırmak lazım gelir. Bir nevi karşı psikolojik harekat yapılmalı. Şu anda gerçek gündemler bu tür haberlerle saklanıyor.

Sağlıcakla kalın efendim ..

17 ve 18 Kasım 2018, yani hafta sonu  İSTANBUL  TÜYAP kitap fuarında imza günlerinde olacağım .

Hüseyin Hakkı KAHVECİ Kitapları’nı satın almak için lütfen görsellere tıklayınız

The post Hüseyin Hakkı KAHVECİ | Yazar kasa atılması tarih oldu appeared first on Kuzgun Portal.

Hakkında Hüseyin Hakkı Kahveci

Hüseyin Hakkı Kahveci Gazeteci, Yazar, Stratejist, Siyaset ve Terör Uzmanı olarak Free Lance yani bağımsız gazetecilik alanında faaliyet göstermektedir. 19 Kasım 1972 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. İlk – Orta ve Lise eğitimini Ankara'da tamamlamış olup 1991 yılında Devlet Bursu ile yurt dışında burslu Tıp eğitimi almıştır. Sonrasında CSU – USA'de İşletme üzerine Üniversite eğitimi sonrasında MD; Master düzeyinde Uluslararası İlişkiler ve Management eğitimi almıştır.

OKUDUNUZ MU?

Hüseyin Hakkı KAHVECİ | Kaşıkcı tezgahı yeni oyun !

Neymiş bu KAŞIKÇI elması bir bakalım . Hani isimler ve olaylar arasında bir örtüşme bağı …