Hüseyin Hakkı Kahveci Parlamento Haber Köşe Yazıları

CHP ATATÜRK’ÜN CHP’Sİ DEĞİL

Türkiye Cumhuriyeti Devleti! “Devleti – Ebed Müddet” kavramı içeriğiyle kurulmuştur.
“Atatürk İlke ve İnkılapları” dediğimiz ilkeler aynı zamanda o günün “Cumhuriyet Halk Fırkası”, bugünün ise “Cumhuriyet Halk Partisi” logosunda yer alan 6 Oktur.

6 Ok…

  1. Cumhuriyetçilik
  2. Milliyetçilik
  3. Halkçılık
  4. Laiklik
  5. Devletçilik
  6. Devrimcilik

olarak devletin temel kuruluş felsefesi olarak belirlenmiştir.

11 Kasım 1938 tarihinden itibaren CHP ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti kuruluş felsefesinden tıpkı Osmanlı ve Selçuklu devletlerinde olduğu gibi sapmaya başlamıştır. 1938 yılından bu güne kadar geçen 81 yılın sonunda. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temel kuruluş ayakları kırılmıştır. Kimin yaptığı önemli değildir.

Bunların hepsi yapılırken.. Atatürk ‘ün CHP ‘si olmaktan uzaklaşan ve İnönü, Baykal gibi isimlerin CHP’si olmuş CHP bugün için…

1. Cumhuriyetçilik ilkesinin rejim değişikliğiyle kaldırıldığını halka söylememektedir. Aksine parlamento sıralarında muhalefet yapıyoruz diye sallamakla günü geçirmektedir.
Erdoğan kendi adını “TÜRKİYE BAŞKANI” olarak uluslararası kayıtlarda geçirmekte, milli bayram davetiyelerinde “Türkiye Cumhurbaşkanlığı” yazmaktadır. Devletin kurucu ayağı yok edilirken CHP yönetimi ve vekilleri kürsülerden sallamıştır. Fakat bir etkileri olamamıştır. Ya da oyunun kuralı bunu gerektirdiği için böyle davranmışlardır.

2. Milliyetçilik: Devletin en temel prensibi kurucu halk iradesi Türk halkıdır ve bu topraklarda yaşayan herkes Türk milleti çatısı altında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak her türlü anayasal hakki eşit olarak kullanır. Tanımının dışına çıkan o günün CHP’si olup, Milliyetçilik > Faşizm olarak Sol cenahta kendi kendine uydurma yer tutan CHP, Türk milleti kavramının bugün Kürt gibi uydurma kavramlar oluşturularak içinin boşaltılmasının önünü açmıştır. Bu güne kadar yaşanan tüm olumsuzluklarda CHP, Ana Muhalefet partisi olarak “Hayır” demeyi masaya yumruğunu vurarak yapmamıştır. Tüm CHP yönetimleri Atatürk sonrası aynıdır. Nasıl oluyorsa Türk milliyet kavramının içinin boşaltılmasına müsaade edilmiştir. SOLCULUK gibi salakça bir kavram alınarak “ATATÜRK DEVLET ALGORİTMASI’NIN” ilkeleri içerisinde yer alabilmiştir. Bugün sorumlu ve suçlu olanı bilmemiz gerekiyor.

3. Halkçılık: Halklar demek değildir. Türk halkı ya da Türk Milleti için en iyisini yaparak yaşamsal refah vesair gibi bir çok alanda muasır medeniyet seviyesine ulaşabilmektir. 1938 ‘den sonra Halk yerine HALKLAR gibi saçma sapan uydurmalarla bugüne geldik. Sol söylem içerisinde CHP yöneticileri HALKLAR kelimesini ya da uydurma halkları icad ederek bugüne kadar sağ cenahın Kürt, Laz, Çerkez vesair bir sürü telaffuz edilen halklara sac ayağı olmayı başarmışlardır. Bu kapıyı açarak bu bölünmenin önünü açan ise Sol söylemlerle Halklar cümleleridir. “Türkiye Cumhuriyeti Türk milletinden oluşur. Mozaik veya farklı renkte çiçeklerin oluşturduğu bir bahçe değildir.” diyen Atatürk ve ilkeleri bizzat CHP’yi ele geçirmiş olan güruh tarafından bugün önümüze konuluyor. Halklar değil Halk için Halkçılık…

4. Laiklik: Din ve Devlet ayrı işlerdir. Fakat Din işlerinin Devlet işlerine karıştırıldığı dönem İnönü CHP ‘si ile Menderes DP’si dönemidir. Sonrasında koalisyon ortaklığını MSP ile yapan Ecevit ve Erdoğan’ın önünü açan Baykal CHP’si en yakın örneklerdir.
Atatürk sonrası CHP, Atatürk’ün CHP’si değildir. Yöneticilerin zerre Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlılığını kimse söyleyemez. Olmadığı aşikardır. Bugün yaşamakta olduğumuz İmamlar Cumhuriyeti’nin kapılarını açanlar hala CHP’yi kontrol etmektedirler.

5. Devletçilik : KİT’lerin satılması, ülkenin borç bataklarına saplanması, Devlet kurum ve kuruluşlarının içinin boşaltılması ve bugün trilyon doları bulan borç.
Diyeceksiniz ki! CHP iktidar değil. Evet değil, Atatürk’ün partisiyiz diye geziyorsan Atatürk kadar Cesur olacaksın. Nerde Atatürk’ün Demir yumruğu… O halde Devlet bitmişse ortada yoksa bu okların anlamı kalmamıştır.

6. Devrimcilik: Dünya Atatürk’ü Devrimci olarak örnek alırken, tatlı su kurnazı ve CHP’yi ele geçirmiş olan sol söylemciler ise CHE’yi örnek aldı. Diğer cenah ise Atatürk’ün üniformasının arkasına saklanarak askeri darbeleri yaptı.. Bugün bu topraklarda karşı devrimi yapanlar, Atatürk’ün ilke ve devrimlerini, Devletin kuruluş ve işleyiş prensiplerini yok sayarken, Nerde Atatürk’ün adının kullanıldığı CHP ve yönetimi…

Atatürk’ün Demir yumruğu Atatürk ~ Atabey Türk Ocakları olup…
Atatürk Fırkası ve Kuvva-i Türk hareketinin yegane ismidir.

Bugün CHP, artık Atatürk CHP’si değildir. CHP’nin koltuklarında oturanların Atatürk ilkeleri ve altı okla uzaktan yakından alakası yoktur. Bakınız! Atatürk’ün kurduğu devletin ve partinin altı ayağından hiç birisi artık yoktur. CHP’yi ele geçirenler Atatürkçülerin gazını alarak topu çevirmiş ve Atatürk yumruğunu masaya vurmamışlardır.

Bugün CHP sadece bir isim… Altı ok ve Atatürk ilkeleri ise yok edilmiş olarak önümüzde duruyor.

#AtabeyHHK

Eleştirim sadece CHP için değildir.
Yarın MHP ile devam edeceğim.
Sonra diğerleri ile…
Tüm gerçekleri çıplaklığıyla gözünüzün önüne koyacağım.

Bu arada 1.Resim, 1933 yılı kutlamaları için bizzat Atatürk’ün emriyle yapılmıştır.

Resim 1: 1933 yılı kutlamaları için bizzat Atatürk'ün emriyle yapılmıştır.
Resim 1: 1933 yılı kutlamaları için bizzat Atatürk’ün emriyle yapılmıştır.

2. Resim, gerçek CHP logosunun önünde konuşan Atatürk olup, Gökten yere saplanmış oklara dikkat edelim.

Resim 2: Mustafa Kemal Atatürk CHP'nin Dördüncü Büyük Kurultay'ında(9 Mayıs 1935).
Resim 2: Mustafa Kemal Atatürk CHP’nin Dördüncü Büyük Kurultay’ında(9 Mayıs 1935).

3. Resim ise değiştirilmiş logo olup mevcut kullanımda olandır.

Resim 3: Cumhuriyet Halk Partisi'nin resmi logosu.
Resim 3: Cumhuriyet Halk Partisi’nin resmi logosu.

ATAM TV – Ufuk Ötesi, Youtube platformuna abone olunuz. Önemli konular açıklıyoruz.

Kitapları İnternet ortamında almak için lütfen TIKLAYINIZ

Stratejist, Gazeteci, Yazar Hüseyin Hakkı Kahveci’nin kaleminden 19 kodlu emirlerin öneminin ve sırlarının yer aldığı Destek Yayınları'ndan çıkan “Atatürk’ten Son Emir” adlı kitabı, 3. baskıyı yaptı.
Stratejist, Gazeteci, Yazar Hüseyin Hakkı Kahveci’nin kaleminden 19 kodlu emirlerin öneminin ve sırlarının yer aldığı Destek Yayınları’ndan çıkan “Atatürk’ten Son Emir” adlı kitabı, 3. baskıyı yaptı.
Hüseyin Hakkı Kahveci’den tarihe ve geleceğe yön veren kitaplar
Hüseyin Hakkı Kahveci’den tarihe ve geleceğe yön veren kitaplar

Sevgi ve saygıyla…

Atabey Hüseyin Hakkı Kahveci

Hakkında Hüseyin Hakkı Kahveci

Hüseyin Hakkı Kahveci Gazeteci, Yazar, Stratejist, Siyaset ve Terör Uzmanı olarak Free Lance yani bağımsız gazetecilik alanında faaliyet göstermektedir. 19 Kasım 1972 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. İlk – Orta ve Lise eğitimini Ankara'da tamamlamış olup 1991 yılında Devlet Bursu ile yurt dışında burslu Tıp eğitimi almıştır. Sonrasında CSU – USA'de İşletme üzerine Üniversite eğitimi sonrasında MD; Master düzeyinde Uluslararası İlişkiler ve Management eğitimi almıştır.

OKUDUNUZ MU?

Hüseyin Hakkı Kahveci Parlamento Haber Köşe Yazıları

Gök Börü – Mavi Kurt

Gökbörü, Bozkurt’un tüyü gök renginde (açık mavi) olanıdır. Türk efsane ve destanlarına göre Gökbörü, 100 …