ATATÜRK’ÜN KURDUĞU GİZLİ TEŞKİLAT HAKKINDA! K…

‘İstikbal göklerdedir!’

Atatürk’ün havacılığa verdiği önemi gösteren bu ünlü söylemi duymayan yoktur sanırım, değil mi?

Atatürk hakkında pek çok şeyi bildiğimizi düşünsek de bilmediğimiz bazı şeyler de var.

Bunlardan birisi de genç yaşlardan itibaren özel istihbarat subayı olarak yetiştirilmesi ve birçok ülkede istihbarat görevlerinde bulunmasıdır.

Pek çok ülkede istihbarat toplamak için bulunması çok şaşırtmasa da bilmediğimiz bir şey daha vardır.

Atatürk o ülkelerde en çok havacılıkla alakalı istihbarati bilgi toplamak için bulunmuştur.

Atatürk ve Sultan Vahdettin’in birlikte Almanya’ya bir yolculuk yaptıklarını duymayan kalmamıştır galiba değil mi?

Fakat hemen bu ziyaretin sonrasında hasta olduğunu söyleyerek Viyana’ya geçen Atatürk’ün, bu ziyaret için hastalığı bahane ettiğini ve asıl amacının havacılıkla ilgili, askeri bilim insanlarının karargahlarında, birçok belge ve bilgiyi incelemek olduğunu pek çoğumuz bilmez.

Atatürk’ün bu edindiği bilgi ve belgelerin ışığında cumhuriyetten sonra çok gizli bir birim kurduğu iddia edilir.

‘İstikbal göklerdedir!’ söylemi de bu çalışmaların bir nevi parolasıdır, mottosudur.

Gazi Paşa, Cumhuriyeti ilân ettikten sonra, havacılık sektörüne özel bir ilgi göstermeye başladı.

Edindiği bilgi ve tecrübeleri, bu alanda kullanmaya gayret gösteriyordu. Türk havacılığının gelişmesini, güçlendirilmesini sağlamak amacıyla zaman geçirilmeden gerekli girişimleri başlattı. Bu amaçla, Ankara’nın Hacıbayram semtindeki bir evde, Türk Tayyare Cemiyeti kurularak (16 Şubat 1925) kurumsal anlamda adımlar atılmaya başlandı.

Konu ile alakalı şu notu da burada paylaşmakta fayda var:

“Devlet Hava Yolları’nın 1953-1954 yıllarında Genel Müdürü olan, Afyon Milletvekili Rıza Çerçel, ‘Atatürk ve Hava Yollarımız’ adlı yazısında bir anısından söz eder: Atatürk, bir yaz gününde Devlet Hava Yolları, Ankara Tayyare Meydanı’nı ziyarete gelmişti.

Ona, alan binası önünde hasır bir koltuk getirmiş; etrafını çevrelemiş; yakın bir gelecekte yapılacak işleri, alınacak uçakları, kurulacak tesisleri uzun uzun anlatmıştık. Atatürk sadece dinliyordu. Bu dinleyişte tunçtan bir heykel sabrı vardı. Nihayet bu mutlu ziyaretin değerli anısını sonsuzlaştırmak için kendisinden bir imzasını rica etmiştik. Uzatılan defteri ve kalemi aldı. Düşünüyordu. Gözleri karşıki ıssız tepelerle, bunların çevrelediği alan boşluğunda bir şeyler arıyor gibiydi, isteksiz bir edâ ile başını önüne eğdi. Elindeki kalemin, kâğıt üzerine mıhlanmış gibi bir hali vardı. Nihayet kalem işler gibi oldu ve kâğıt üzerinde Kemal’in baş harfi olan tek bir K harfi belirdi. Fakat hepsi bu kadardı. Büyük insan atacağı Kemal Atatürk imzasının baş harfi olan K harfini yazdıktan sonra defteri ve kalemi geri verirken: “Şimdilik bir K harfi yeterlidir. Bana vaad ettiğiniz işler yapılıp bitirildikten sonra imzamın geri kalan kısmını tamamlarım” demişlerdi.”

Atatürk’ün söylediği şu ‘’Bana vaad ettiğiniz işler yapılıp bitirildikten sonra imzamın geri kalan kısmını tamamlarım’’ cümlesi, bu teşkilatın varlığının kanıtı olarak kabul edilir.

Özel ve seçkin subaylardan oluşan bu birim, havacılıkla alakalı her türlü bilgi ve gelişmeyi takip ediyor ve çalışmalarını sürdürüyordu.

Sadece bu değil ..

Yerde , karada , havada ,  dünya üzerinde birçok yerde kimsenin bilmediği ve tanımadığı yüzler ..

Verilmiş olan emre binaen ..

“ Türkiye Cumhuriyeti ilelebet Payidar olacaktır.” Emri üzere bugün yaşanılanların hepsini dikkatlice izlemektedir.

Türk ve Türkiye Cumhuriyeti sahipsiz değildir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ise bundan çok uzak , et yığını görüntüsü vermeye devam etmektedir.

Hala anlamamakta ısrar etmeye devam ederek partiler peşinde koşarak bir çıkış arayışına devam etmektedir.

Eğer bu ısrarlarına devam ederlerse  1919 – 1923 arasında yaşananları misliyle yaşamaya mecburdurlar.

Ya ayağa kalk ve Kurtuluş için ideoloji ve partileri ayaklar altına al. Kuvvai Türk olarak kıyam et.

Yahut , yaşanacaklarda ve geçmiş yaşanmışlıklarda payın olduğu için yaşayacak olduklarını düşünerek kendinize gelin diyorum .

21 Aralık 2019 Cumartesi günü Atatürk – Atabey Türk Ocakları Antalya il başkanlığı açılışında olacağım . Hepiniz davetlisiniz .

Bunun yanında son kitabım “ ATATÜRK `TEN SON EMİR “ Tüm kitapçılarda . Okumanızı tavsiye ediyorum.

Stratejist, Gazeteci, Yazar Hüseyin Hakkı Kahveci’nin kaleminden 19 kodlu emirlerin öneminin ve sırlarının yer aldığı Destek Yayınları’ndan çıkan “Atatürk’ten Son Emir” adlı kitabı, 3. baskıyı yaptı.
Stratejist, Gazeteci, Yazar Hüseyin Hakkı Kahveci’nin kaleminden 19 kodlu emirlerin öneminin ve sırlarının yer aldığı Destek Yayınları’ndan çıkan “Atatürk’ten Son Emir” adlı kitabı, 3. baskıyı yaptı.

Atatürk’ten Son Emir’i İnternet ortamında almak için lütfen TIKLAYINIZ

Sevgi ve saygılarımla ..

Atabey Hüseyin Hakkı Kahveci

Hakkında Hüseyin Hakkı Kahveci

Hüseyin Hakkı Kahveci Gazeteci, Yazar, Stratejist, Siyaset ve Terör Uzmanı olarak Free Lance yani bağımsız gazetecilik alanında faaliyet göstermektedir. 19 Kasım 1972 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. İlk – Orta ve Lise eğitimini Ankara'da tamamlamış olup 1991 yılında Devlet Bursu ile yurt dışında burslu Tıp eğitimi almıştır. Sonrasında CSU – USA'de İşletme üzerine Üniversite eğitimi sonrasında MD; Master düzeyinde Uluslararası İlişkiler ve Management eğitimi almıştır.

OKUDUNUZ MU?

Hüseyin Hakkı Kahveci Parlamento Haber Köşe Yazıları

Gök Börü – Mavi Kurt

Gökbörü, Bozkurt’un tüyü gök renginde (açık mavi) olanıdır. Türk efsane ve destanlarına göre Gökbörü, 100 …