Birkaç Mehmet şehit olmuş. Devleti kapatalım

Ne olacak ki birkaç vatan evladı toprağa düşmüş. Ağlayan anası, babası ve milletin bir kısmı. Peki, diğerleri, onlar şu sıralar ihale sezonuna hazırlık yapıyor.

TBMM’yi kapatalım gitsin

Ne gereği var. TBMM böyle bir günde nasıl açılır. Çünkü  Suriye’de yaşananlar ve Türkiye’de yaşanan terör olaylarının konuşulacak olduğu zemin yok. Hatta gerek yok. Birkaç Mehmet ölmüş ne gerek var.

Şehitler kelle olunca, birkaç Mehmet ölmüş ne yapalım? Hatta güzel öldüler demek gerekiyor.

2011 Eylül ayında CHP’nin yemin etmemesi üzerine milli irade söylemiyle ortalık bulandırıldı. Sonrasında ise yemin gerçekleşti. Hatta 4+4+4 eğitim konusunda meclis komisyonuna sevk edilen panzer gibi atik iktidar milletvekilleri muhalefet milletvekillerini ezip geçmişti. O zaman TBMM ‘de bulunan iktidar kanadı gerekeni yapmıştı.

4+4+4 eğitim demek ki toprağa düşen şehit Mehmetçiklerimizden daha önemliydi.

Yetmedi yedi saat içerisinde kişiye özel kanun çıkarıldı. Özel yetkili savcılar bazı Mit görevlilerini ifadeye çağırdılar ya. O zaman iktidar ayağa kalktı. Ama yedi saat içerisinde kanun meclisten geçti. Sağ olsun hiçbir zaman tarafsız olmayan Sayın Cumhurbaşkanı kişiye özel kanunu onayladı.

Türkiye’de ÖSYM tarafından son yıllarda yapılan sınavlarda şüphe, şaibe almış başını gidiyor. Fakat maalesef mecliste soru önergesi bile olamıyor. Çünkü önergeyi muhalefet verince kafadan  reddediliyor. Ucu iktidara dokunuyor, o yüzden.

Ölen Mehmetçiklerin ucu anlaşılan o ki iktidara dokunmuyor. Zaten Oslo görüşmelerini yapanlar devlet adına görüşmüşlerdi. Toprağa şehit olarak düşen Mehmetler de devlet adına çarpışarak şehit oluyor. Devlet adına görüşenler hukukun sorgulamasından kurtarılıyor. Şehitleri soran yok.

CHP Meclisi olağanüstü toplantıya çağırdı diye reddediliyor. Ne soracaksanız TBMM’ye sormaya gerek yok. Soracaksanız Sayın Erdoğan’ın dediği gibi kendisine sormanız gerekiyor. Meclis nedir? Amentü değil ya.  Adı üstünde meclis. Orada iktidar kanadında oturan vekiller zerre kadar vicdanınız varsa terör konusunda sesini çıkartırsınız demeyeceğim. Çünkü çıkartmazlar. Sayın Erdoğan ne derse o.

Baksanıza Sayın Atalay “ Terörle mücadele çok iyi gidiyor” diyor. Ya turizm müsteşarlığından savunma bakanlığına terfi eden Yılmaz “ Terörle mücadelede iyi sonuçlar alıyoruz “ diyor. Gözümüzün içine bakarak bizimle kafa buluyorlar. Biz de aptalız. Evet, oy verenleri kandırdıklarını zannediyorlar. Zaten son on yıl hep böyle geldik. Yarabbi şükür diyoruz.

Konu milletvekili maaşlarına zam olduğunda Ermeni tasarı Fransız meclisinde kabul edildiğinin gecesinde AKP sıralarından verilen son dakika önergesi ile maaşlar bir anda yirmi bin liraya fırlamıştı. Kamuoyu tepkisi ile bu olay soğutuldu.

Sayın Başbakan bu kanun çıkacak dedi. Çünkü vekiller geçinemiyormuş. Yine zam yaptılar.

TBMM olmuş iktidarın arka bahçesi. Ne isterse o çıkabilir. Maaşa zam çıkabilir. Yandaş bürokratlar soruşturmadan kurtarılabilir. İşine geldiği gibi cunta araştırması yapar. Unutmadan kendine yontarak yapıyorlar.

Sahi bu meclis milletin hayrına olan ne çıkartıyor? Saydıklarımın hangisi milletin hayrına.

CHP milletin hayrına bir olağanüstü toplantı talep etti. MHP her zaman olduğu gibi su kaynattı. Hatırlayın Sayın Bahçeli BDP eski genel başkanı Ahmet Türk’ün elini sıkmıştı. 2007 seçimlerinde BDP’nin bağımsız vekiller yolu ile meclise girmesini AKP’nin değiştirdiği seçim kanunu sağlamıştı. Eee şimdi kim vagon kim katar? Bana sorarsanız milli irade falan yok. Sadece lider iradesi var. TBMM’yi kapatalım gitsin. Olmadı devleti lağvedelim. Sadece Başbakanımıza biat edelim…

 17 Ağustos 2012 Cuma

Anayurt

Hakkında Hüseyin Hakkı Kahveci

Hüseyin Hakkı Kahveci Gazeteci, Yazar, Stratejist, Siyaset ve Terör Uzmanı olarak Free Lance yani bağımsız gazetecilik alanında faaliyet göstermektedir. 19 Kasım 1972 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. İlk – Orta ve Lise eğitimini Ankara'da tamamlamış olup 1991 yılında Devlet Bursu ile yurt dışında burslu Tıp eğitimi almıştır. Sonrasında CSU – USA'de İşletme üzerine Üniversite eğitimi sonrasında MD; Master düzeyinde Uluslararası İlişkiler ve Management eğitimi almıştır.

OKUDUNUZ MU?

Hüseyin Hakkı Kahveci Parlamento Haber Köşe Yazıları

ADI: TUKİDİDES TUZAĞI!

Türk Dış politikası, iç durumu, ekonomik göstergeler, siyasetin paradigmaları TUZAĞA düştüğümüzü gösteriyor. Peki bu tuzağın …