Tutgumuz

Tutgumuz

Biraz mizah dedim . Hep karamsar olmayalım ara sıra gülelim . Benim elimden her tip yazı yazmak gelir. Öyle Allah vergisi değil . Bir sürecin eseri .

Sayın Erdoğan bir konuşmasında çıktı “  Bir liraya tuvalete gidiyorsunuz. İktidara geldiğimizde bir milyona gidiyorduk.” Dedi. Hala gündemde .

Gülesim geliyor . Bu paylaşımları görünce.  Bu satırlarımı yazarken bir dolar  dört buçuk TL. Üzerine doğru ilerliyordu. Şimdi dört buçuk tuvalet olur mu ?

İmdada  “ üç buçuk atar “ sözü geldi . Ne olur yani dört buçuk atsa .

O halde “ Dört buçuk atarsa , dört buçuk tuvalet olur. Dört seferi büyükte hallederiz. Yarım olanı pisuvarda mesela .

Bundan büyük hizmet olur mu ? Ekonomide yaşadığımız büyümenin en önemli göstergesi .

Bir dolara bir kez tuvalete gidebiliyorduk. Çünkü bir milyon liraya giderken bir anda altı sıfır paradan atılmıştı. Bir dolar , bir liraya eşitlenmişti .

Bakarsak ! Bir dolara dört buçuk kez tuvalete gidebiliyoruz. Evet ! Bu başarı sahada alkış tufanına kapılan sürü müdavimlerinin hakkı .

Konumuz neden tuvalet diye soranlar vardır. Lağım içerisinde debeleniyoruz .Bu yüzden..

Mesela  ! Bir dolara dört buçuk kez tuvalete gidebiliyoruz. Tuvalettesiniz ve kapı kilitli . Birisi çıkıp geliyor . Kapıyı açmaya çalışıyor . Bir anda irkiliyorsunuz. Kapı kapalı ve kilitli . Dışardan bir ses şöyle bağırıyor.” Dolu mu? “ Yani pes.  Yok kardeşim dolu değil . Boş tuvaletin kapısını kilitledim ve havalandırmadan süzülerek kayboldum demek geliyor insanın içinden.  Yani şu bir dolara dört buçuk kez tuvalete gidebilmenin tadına varamıyoruz. Tuvalet bizim TUTGUMUZ.

Biraz tuvalet gündeminden çıkıp şeker gündemine gelelim .

Bazı şeker fabrikalarını TUTGU gıda diye bir firmanın aldığını duydum. Ne güzel ! Bizim ahaliye uygun bir isim.

Bizler TUTGU dolu insanlarız. Bağlandık mı TUTGUYLA bağlanırız. Sevdik mi TUTGULU severiz. Kısacası TUTGULU yaşamayı severiz .

Derken .. Cumhurbaşkanı Erdoğan`ın yarattığı tuvalet gündemiyle meşgul olan sosyal medyamız gündemi kaçırdı. Atı alan yine Üsküdar`ı geçti.  Patır ,patır şeker fabrikalarımız satıldı . Hani benim hissem falan yoktu . Bakakaldım ..

Çok hızlı oldu bu sefer. Tek ihalede şak ve rak ..

Kırşehir , Niğde , Çorum ,Yozgat şeker fabrikaları hızlı bir takvimle satışa sunuldu. Burada da TUTGU alışkanlığımız devreye girdi. Mirasyedi gibi hepsini satıyoruz.

Şeker fabrikalarının satışa çıkarıldığı şehirlerde , AKP ve Erdoğan iktidarına yüzde elli üstü oy verilmiş. Eeee bu oyların bir ödülü olması gerekirdi. İşte bu şehirlere ödül olarak olan fabrikalarının satılması düştü .

Yakında Cumhurbaşkanı Erdoğan , bu şehirlere şu kadar milyon liralık yatırım yaptık derse şaşırmam.

Gündemimiz TUTGU dedik .

O halde bir fıkrayla yazımızı bitirelim .

“ İnşaat amelesi viziteye çıkıp haftalardır tuvalete çıkamadığını söylemiş. Doktor muayene edip, amelenin külotunu indirip masaya yatmasını istemiş. Amele denileni yapınca; doktor içeriden getirdigi beyzbol sopasını, 3-4 kere sertçe indirmiş amelenin poposuna.

– Tamam, demiş. Şimdi tuvalete gidin!

Birkaç dakika sonra tuvaletten rahatlamış olarak çıkan amele:

– Sağol doktor bey, demiş. Hep böyle kalabilmek için ne yapmalıyım?

– Birşey yapmana gerek yok, demiş doktor. Tuvaletini yaptıktan sonra poponu çimento torbasıyla silme yeter!…”

Yanisi şu ! Bir dolara dört buçuk kez tuvalete gitsek dahi , sürü alışkanlıklarından vazgeçmeyecek insanlarımız var.

Bugünlük bu kadar diyelim . Biraz gülümsetebildimse ne mutlu bana.

Bu arada 14 – 15 Nisan tarihlerinde İzmir Kitap fuarında kitaplarım ..

RABITA UĞUR MUMCU` DAN SONRA …

ATATÜRK`ÜN YASAKLANAN KİTABI….

ATATÜRK VE CUMHURİYETE KUŞATMA …

Kitaplarımı DOĞU KİTABEVİ – 2. Salon – STAND NUMARASI – 315 `te imzalıyorum .

Sevgi ve saygıyla

Atabey H.Hakkı Kahveci

Hakkında Hüseyin Hakkı Kahveci

Hüseyin Hakkı Kahveci Gazeteci, Yazar, Stratejist, Siyaset ve Terör Uzmanı olarak Free Lance yani bağımsız gazetecilik alanında faaliyet göstermektedir. 19 Kasım 1972 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. İlk – Orta ve Lise eğitimini Ankara'da tamamlamış olup 1991 yılında Devlet Bursu ile yurt dışında burslu Tıp eğitimi almıştır. Sonrasında CSU – USA'de İşletme üzerine Üniversite eğitimi sonrasında MD; Master düzeyinde Uluslararası İlişkiler ve Management eğitimi almıştır.

OKUDUNUZ MU?

10 Kasım ve Atatürk

Medya Siyaset Medya Siyaset – Atatürk ve Cumhuriyetten Yana Taraf Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı …