Hüseyin Hakkı Kahveci Parlamento Haber Köşe Yazıları

MİLLİ EĞİTİM VE ATATÜRK DÜŞMANLIĞI

Sesli Anlatım190 ders kitabından Atatürk`ün ismini çıkartan isim başında MİLLİ yazan fakat EĞİTİM bakanlığı adıyla anılan bakanlığa bakan yardımcısı olmuş.

Cumhurbaşkanı Erdoğan diyor ki “Bu topraklarda GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK`e söz söyleyen nefes almamalı.”

Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Koru diyor ki “Bu topraklarda GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK silinmeye çalışıldı.”

Buradan bir çağrım var. Eğer bu sözleri söyleyen devletin bir ve iki numarası hala Milli Eğitim Bakanlığı bakan yardımcısı olarak meşhur ismi ve adresi belli olan bu müzmin şahsiyete soruşturma açmazsa, görevden almazsa o sözler yerine ulaşmamış olur.

Devleti yöneten Cumhurbaşkanı Erdoğan bu atamadan habersiz olamaz. Durum bundan ibaret efendim. O halde sözünüzün arkasında durmanız gerekiyor.

Eğitim bakanlığı Milli ismiyle başlıyor. Milli olan ne kaldıysa eğitim için kendime soruyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devleti eğitimsizlikten kaybetti.

1980 ihtilali sonucu olarak iktidara getirilen ANAP işe eğitim politikalarını alt üst etmekle başladı. FETÖ, bu dönemde bulduğu açığı değerlendirdi.

Tıpkı 12 Eylül öncesi oluşan açıktan gençleri zehirleyen yapılar gibi, 80 sonrası kalınan yerden farklı bir kulvardan yola devam edildi.

Sahi bizler 12 Eylül öncesinden kalma nesil tarafından hala yönetiliyoruz. Bunu fark etmemiz gerekiyor. 12 Eylül sonrası ülkeyi yönetecek adam yetişmemiş sanki, tüm siyasi parti liderleri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan dahil bizim çağımızın nesli değil.

20. Yüzyıl bitmiş, 21.Yüzyıl çeyreği bitmeye yakın. Hala, 12 Eylül nesli bizleri yönetiyor. Bunu kabul etmememiz gerekiyor.

Milli Eğitim yıllar sonra ilkokul, ortaokul ve lise müfredatını sil baştan düzenledi. “Atatürkçülük” kavramı sosyal bilimler derslerinin müfredatından tamamen çıkarıldı, Atatürk’ün işlenişinin kapsamı daraltıldı. Müfredatın bu yönde değiştirilmesi için talep hükumete yakın Eğitim Bir Sen’den gelmişti.

Fakat! Bu konulara saray hiç değinmiyor. Bunu başka birileri yapmış olmalı. Veyahut biz benzeşen insanlar tarafından yönetiliyoruz. Birisi uyurken diğeri kalkıyor. Bu durumda birbirlerinden haberleri yok.

Eğitim bakanı olarak başkanlık rejiminde görev alan Ziya Selçuk farklı bir portre çiziyor. Öğretmenlik mesleğinin kutsal olmadığını söylüyor. Daha ilerisi ise  kendisi Profesör olan arkadaş çok şey bildiği halde öğretmenlik mesleğini pek önemsemiyor.

Milli Eğitim bakan yardımcılığına bizzat Cumhurbaşkanı tarafından atanan bakan yardımcısı Mustafa Safran, MUSTAFA KEMAL ATATÜRK`Ü yani Türk`ü yani dolaylı olarak Türkiye Cumhuriyeti Devletini sistemli olarak ders kitaplarından kaldırmış bir isim. Ödülü bakan yardımcılığı olmuş. Fazla süremez.

AB’den yapılan 10 milyon Euroluk para yardımıyla Türkiye’de ortaöğretimde okutulan 190 ders kitabından Atatürkçülük, vatanseverlik, dost, düşman, şehit, gazi gibi terimler ayıklanarak bu kitaplar yeniden basılmıştı. AB fonlarından verilen parayla Türk ders kitaplarını değiştiren heyetin başındaki kişinin Gazi Üniversitesinden Prof. Dr. Mustafa Safran olduğunu duymuştuk. Ama bu şahsın MEB’e Bakan Yardımcısı yapıldığını yeni duydum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu kararı gözden geçirmeli. Ötesi Cumhuriyet Savcıları bunu göz önüne alarak gereğini yapmalı.

Mevzu bir fani değil elbet. Mevzu bu adamlar devlet makamlarında koltuk işgal edemez. GBT ortada. O halde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Koru konuştukları gibi davranmalı. Gereğini yerine getirmeli.

ATATÜRK düşmanlığı, Türk düşmanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti düşmanlığı ile eşdeğerdir. Kimse bize akıl oyunları oynamasın. Kaldırılan çok şey kısa zamanda yerine konulmalı. Bakın bir ülke AKP tarafından yapılmış bu hoyratça uygulamalara karşı ekonomik krizde bile birleşemedi. Kendi kafana göre takıldığın zaman yanında kimse olmaz. Bu kafa değişmediği müddetçe kimse yanınızda olmamaya devam edecek. Ta ki yapılanlar düzeltilince.

Bugünlük bu kadar diyorum. Sevgiyle kalın…

Ricamız var unutmadan..

Son kitabım “MÜHÜRLÜ VAGON” çıktı.

EZBER BOZAN KİTAP “MÜHÜRLÜ VAGON“ ON BEŞ GÜNDE İKİNCİ BASKIYI YAPTI

Ve bir hatırlatma diğer kitaplarım..

  • RABITA – Uğur Mumcu`dan sonra
  • Atatürk`ün Yasaklanan Kitabı
  • Yahuda – Atatürk ve Cumhuriyete kuşatma.. Okuyunuz.

Hüseyin Hakkı Kahveci'nin Kitapları

Dost, İnkılap, Sözcü, Kitapyurdu, Remzi ve D&R, Kitapsan kitabevleri ve online internet satış sitelerinden temin edilebiliyor.

Atabey H. Hakkı Kahveci

Hakkında Hüseyin Hakkı Kahveci

Hüseyin Hakkı Kahveci Gazeteci, Yazar, Stratejist, Siyaset ve Terör Uzmanı olarak Free Lance yani bağımsız gazetecilik alanında faaliyet göstermektedir. 19 Kasım 1972 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. İlk – Orta ve Lise eğitimini Ankara'da tamamlamış olup 1991 yılında Devlet Bursu ile yurt dışında burslu Tıp eğitimi almıştır. Sonrasında CSU – USA'de İşletme üzerine Üniversite eğitimi sonrasında MD; Master düzeyinde Uluslararası İlişkiler ve Management eğitimi almıştır.

OKUDUNUZ MU?

Hüseyin Hakkı Kahveci Parlamento Haber Köşe Yazıları

Atatürk’ün Bestelettiği İlk Türk Operası Özsoy’daki Önemli Mesajlar

Ulu Başbuğ Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizzat yazdığı satırları içeren Özsoy operasını bilir misiniz? Özsoy …