Kahveci bugünleri 5 ay önce yazdı -Ekim 20th, 2011

HÜSEYİN HAKKI   KAHVECİ’NİN  YAZDIKLARI BEŞ AY SONRA GERÇEK OLDU  

Profesyonel Yönetici ve Yazar Hüseyin Hakkı Kahveci ‘nin köşe yazılarında kaleme aldığı konular bugün gerçek oldu .

Bundan beş ay önce Dünya gazetesinde yayınlanan yazısında Antalya’ da  terör bombalarının patlayacağını ve Suriye’nin Türkiye ile olan ticari olan ilişkilerini durduracağını yazmış olan Kahveci bugün yaşananları tahmin etmişti.

Yazının başlığı ise “ Terörün Turizme Yansımaları “  olarak yazdığı makale 30 Nisan 2011 tarihinde Dünya gazetesinde yayınlanmıştı.

Kahveci Dünya gazetesinde yayınlanan yazısında  Antalya’da 2006 yılında yaşanan terör saldırısını işaret ederek 2011 yılında Antalya’nın terör hedefinde olduğunun işaretini vermişti.

 

Ayrıca “Turizm olarak farklı pazarlar elde edebilmek karşılıklı vizelerin kaldırılması yönünde gerçekleşen dış politika atağı sonuçsuz kaldı. Suriye bugün yaşamakta olduğu kargaşa sebebi ile ülkeden çıkışları ve Türkiye ile olan sınırını her an kapatabilir. Böylelikle ülke olarak Suriye’den gelecek olan turisti ve yapmakta olduğumuz bir  çok ihracatı önümüzdeki günler için askıya almak gibi yeni bir fatura ile karşılaşacağız.” 

Yazının son paragrafında ise ; Bugüne  ışık tutan son cümle 2011 yılının terör saldırıları gölgesinde geçeğini fade ederek bugüne ışık tutmuştu .”2011 yılı isyan dalgaları ve terör olayları gölgesinde yaşanacak bir yıl olarak şimdiden analiz edilebilir.Bu durumda turist ve ihracat için gelir artışı beklemek hayal olur.Umut her zaman fakirin ekmeği olduğuna göre bizim umutlarımız devam ediyor.Sonuç adını ne koyarsanız koyun terörün turizme yansımasıdır” diyerek kaleme almıştı.

İşte o makalenin yayınlandığı Dünya gazetesi internet linki ;

http://www.dunya.com/terorun-turizme-yansimalari-120798h.htm

Kaynak http://tokatraporgazetesi.com/v1/?p=8658

 

Hakkında Hüseyin Hakkı Kahveci

Hüseyin Hakkı Kahveci Gazeteci, Yazar, Stratejist, Siyaset ve Terör Uzmanı olarak Free Lance yani bağımsız gazetecilik alanında faaliyet göstermektedir. 19 Kasım 1972 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. İlk – Orta ve Lise eğitimini Ankara'da tamamlamış olup 1991 yılında Devlet Bursu ile yurt dışında burslu Tıp eğitimi almıştır. Sonrasında CSU – USA'de İşletme üzerine Üniversite eğitimi sonrasında MD; Master düzeyinde Uluslararası İlişkiler ve Management eğitimi almıştır.

OKUDUNUZ MU?

Yılın Turizm Profesyoneli www.lettime.com CEO’su Hüseyin Hakkı Kahveci

Tur- Yön ödül töreni ünlüler geçidi gibiydi. Yönetmen Osman Sınav, Gazeteci Can Ataklı ,Sonar Başkanı …