Hüseyin Hakkı KAHVECİ | Şiddetli çatışmaya doğru !

Bana  şöyle ünvanlarla hitap ederler . STRATEJİNİN NİRVANASI !  Bense nacizane TÜRK evladı olarak her şeyi bir plan dahilinde ve karşı tarafın hamlelerine karşı yazıyorum veya yapıyorum . Şu ana kadar global ve lokal olarak yazdıklarım ve söylediklerim net isabet kaydetmiştir.

Hüseyin Hakkı KAHVECİ
@hhakkikahveci
kahvecihakki@gmail.com

Mesela bugünlerde ABD daha hırçın . Diplomatik alanda cephe sayısını artırıyor . Ve son işsizlik rakamları bize gösteriyor ki “ GÜÇLÜ ORDU ! GÜÇLÜ ÜLKE “ doktrinine örnek AMERİKA karşımızda . Gak guk dışında kimse söz geçiremedi . ABD , Trump ile resmen dünyayı kesti , biçti ve ekonomik olarak kendi ülkesini güçlendirdi.

Aynı süreç Almanya için geçerli .,

Çırak çıkanlar kimlerse demeye gerek yok . Rusya , Çin , Hindistan ,İran ,Türkiye ! Ekonomik , siyasi ve askeri olarak şamar oğlanları oldular.

“ABD’nin birinci hedefi Rusya’nın Suriye’deki mutlak zaferini engellemekti . … Engelledi .

Kürtler her zaman ihanete uğrar, çünkü onların asıl istediği, 20 milyon Kürt için bağımsız bir Kürt devleti kurmak ve bunun için Türkiye, İran, Suriye ve Irak’tan toprak koparmak. …

Adı geçen ülkeler böyle bir şeyi engellemek için ellerinden geleni ardlarına koymayacaklardır. … ”

Bunu iç siyaset malzemesi yapan iktidar ise bir anda ABD ile karşılıklı bir sıcak çatışmayla karşı karşıya kalınabileceğini çok iyi biliyor. PKK- YPG terör örgütüne verildiği iddia edilen 5000 tır silah aslında bölgeye intikal ettirilecek olan 160 bin kişilik bir ABD kara gücü için lojistik hazırlık .

Şöyle bakalım !

ABD bugün bu operasyonu yapabilir mi sorusuna cevabım yapabilir. 160 bin asker 24 saat içerisinde Suriye çöllerinde hazırlanmış olan silahlarına kavuşur ve operasyonel hareket kabiliyetine hazır hale gelir. Net bir zaman aktarıyorum . Sadece 24 saat .

Bugün  Kuveyt , Irak ,Ürdün , Arabistan topraklarında operasyonel hale hazırlanmış kaç bin ABD askerinden kimsenin haberi yok . Ama binlerce asker iklimsel koşulların kış ayları olmasını bekliyor olabilir.

Bir uyku halindeyiz.  Tam bir Ortadoğu kafası , düşmanlık yapma hazırlığı içerisinde olanlara ses bombaları ile laf yetiştiriyoruz. Takan yok arkadaş .

Bizde biraz amiyane bir söz var . “ PARA VAR , HUZUR VAR “ ..

ABD, İran’ın etkisini azaltmak için ağırlıklı olarak YPG’den oluşan Suriye Demokratik Güçleri’ni Türkiye sınırında bir zamanlar IŞİD’in işgalinde olan bölgeleri kontrol etmekle görevlendirdi. Riyad ve Tel Aviv’i mutlu edecek bu hamle, sadece İran değil, Türkiye için de kabul edilmez oldu .

Tabi olarak şimdi birilerin şöyle dediğini duyuyorum . Gittik aldık ya ! Falan , filan . İçeriye doğru çekiliyoruz. Dikkat edelim dedikçe sınırları kapatıp aşağıda kim ne yaparsa yapsın diyen yok . Hala mülteci almayı kafasında esinti zanneden siyasetçilerimiz var . Bugün yaşadığımız on altı yılın faturası bizim insanımızı fakirleştirdi.

İnsanlar git gelleri ile yaşamaya çalışıyor . Hayat pahalılığı ortada iken , birileri çıkıp musmutlu tablolar çizmeye devam ediyor . Ekonomik krizi psikolojik görenler , SAVAŞ EKONOMİSİ şartları içerisinde olduğumuzu beyan etmiyorlar. Tam olarak ülke tencere dibine yapışınca çıkıp ALLAH affetsin derler.

Suriye’de savaş çıkarıp ‘İhvan projesi’ devşireceğini düşünenlerin tasarımlarının hiçbirisi tutmadı.

Bu MÜSLÜMAN KARDEŞLER denilen EŞARİ mantığının , Yavuz tarafından içimize sokulduğu günden bugüne başımız pislikten çıkmadı . Son on altı yıla bakın aynı durumu göreceksiniz.

Bugün elimde güç olsa bu lanet olası zihniyet ürünü KIPTİ kökenli hainlerin bir tanesine dahi bu topraklarda nefes alıp vermesine izin vermem .

Talmut zihniyetli bu bela ülkemizin üstüne kabus gibi çöktü . Kurtulacağız evet . Ama faturasını yine kanımızla ödemek zorunda kalacağız .

Bu sefer bu zihniyetlerin kökünün kazınması gerekiyor . Türk milleti ne çektiyse azınlık olan bu kafaların başımıza getirdiği musibetlerden çekti .

Bakın Mısır , Suriye içlerinde ne kadar pislik zihniyet var hepsini kustular . Onlar için güvenilir ada olmayan , son onaltı yılda yaşam hakkı buldukları ülkemize gelip güzel güzel içine ettiler.

Monşer kafası diye dalga geçtikleri o diplomasiyi çok arar olduk . Ankara, Rusya ile ABD’nin bilek güreşinde kendine hep alan açabildi. Ama stratejik hedefleri mütemadiyen çiğnendi. ABD ile bırakın Rakka’ya gitmeyi,Menbiç `te beraber olmayı  sadece sıfıra oynadılar .

Türkiye güneyinde Lübnan büyüklüğünde her türlü terör ordusu  hayat alanı buldu. Fırat Kalkanı ancak bu alanın Rusya ve Şam’ın işine gelecek şekilde denize çıkışını tutabildi. Neyi ne kadar tutabileceği meçhul. Sorun şu ki, bizim memleket için ‘tuzak’ gördüğümüz yerde diplomatik zekâdan yoksun birileri fırsat görüyor. Çünkü süreklileşmiş savaş üzerinden yapılabilen en iyi şey, iç siyasette güç konsolidasyonu.

Ve CUMHUR ittifakı ile iç siyasette güç konsolidasyonu erken seçim öncesi MENBİÇ masalıyla devam edecek görünüyor.

Son bir yılda yüzde elli fakirleşen ülkemiz , geleceğe yani 2019 yılına umutla falan bakmak yerine aptallaşmış ve yaşamaya çalışan insane yığınlarıyla bakıyor .

Kısaca ZOMBİLEŞTİRİLDİK diyorum .

Şimdilik bu kadar diyorum . 13 – 14 Ekim 2018 tarihlerinde  6. Edirne kitap fuarında imza ve söyleşi günlerim var .Yayınevimiz DOĞU KİTABEVİ standında olacağım . Tüm okurları bekliyorum .

Unutmadan !

Son kitabım MÜHÜRLÜ VAGON ÇIKTI .

Ve bir hatırlatma diğer kitaplarım ..

  • RABITA – Uğur Mumcu`dan sonra
  • Atatürk`ün Yasaklanan Kitabı
  • Yahuda – Atatürk ve Cumhuriyete kuşatma ..Okuyunuz.

Dost , İnkilap ,Sözcü,Kitapyurdu ,Remzi ve D&R ,Kitapsan  kitabevleri ve online internet satış sitelerinden temin edilebiliyor.

Sevgi ve huzur sizlerin olsun .

Hüseyin Hakkı KAHVECİ Kitapları

The post Hüseyin Hakkı KAHVECİ | Şiddetli çatışmaya doğru ! appeared first on Kuzgun Portal.

Hakkında Hüseyin Hakkı Kahveci

Hüseyin Hakkı Kahveci Gazeteci, Yazar, Stratejist, Siyaset ve Terör Uzmanı olarak Free Lance yani bağımsız gazetecilik alanında faaliyet göstermektedir. 19 Kasım 1972 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. İlk – Orta ve Lise eğitimini Ankara'da tamamlamış olup 1991 yılında Devlet Bursu ile yurt dışında burslu Tıp eğitimi almıştır. Sonrasında CSU – USA'de İşletme üzerine Üniversite eğitimi sonrasında MD; Master düzeyinde Uluslararası İlişkiler ve Management eğitimi almıştır.

OKUDUNUZ MU?

Hüseyin Hakkı Kahveci | Bundan sonrası sorulu işaretlerde

Eski CIA üst düzey yöneticisi ve  FETÖ’nün referansı olarak bilinen Graham Fuller , kendi blog …