Hüseyin Hakkı KAHVECİ | Ekonomi İçin Kriz Yok Diyorlar …

Türkiye’den son yıllarda büyük sermayenin ciddi bir şekilde kaçtığını görüyoruz. Bunların başında Sabancı Holding borsada sattığı hisselerin parasını yurt dışına taşırken ,Ülker Holding ve Doğuş Holding ise Türkiye içerisinde bankalara olan borçlarını yapılandırma yoluna gittiler. Fakat ! Baktığınız zaman sanki bu topraklara olan borçlarını ödemeyerek gittiler. Paralarıyla beraber Londra merkezli bir şirket haline dönüştüler.

Hüseyin Hakkı KAHVECİ
@hhakkikahveci
kahvecihakki@gmail.com

Ödemedikleri ya da yapılandırma istedikleri borç tutarı sadece iki gurubun on milyar doları aşıyor. Bir deyim var . “ Bana faydası olmayan kilisenin papazı “ hikayesi gibi. Bu topraklarda günü geldiğinde bu tür ekonomi hareketleri ile KRALİÇE ELİZABET`E biat edenlerin öyle paralarıyla gezemeyeceklerini göreceğiz .

Bu konuda hesap sormayan Cumhurbaşkanlığı makamı tek bir açıklama yapma gereği dahi duymadı .

Türkiye içerisinde para kazanıp yurt dışına yatırıma dönüştürüyorum diye götüren dört tane büyük holding sayabilirim . Kamuoyu bunları bilmediği için açıklamıyorum . Bunu şöyle söylüyorlar. Yurtdışına yatırım yapıyoruz.

Kerizler var nasılsa yerler. Afiyetle yiyorlar.

Bunlar büyük sermaye denilen ve bizzat AKP iktidarı sayesinde bankalara milyarlarca dolar borçlanıp bugün bizi yüzüstü bırakan sermaye gurupları.

Burada dönemin başbakanı ve hükümetin başı olan Binali Yıldırım tek kelime bile etmedi. Zannediyor ki , unutulur. Sayın Erdoğan bey Başbakan ve Cumhurbaşkanlığı dönemlerinde buna ses çıkartmadı .

Türkiye’de orta üstü sermayede paralarını İngiltere, Kanada’ya taşımış durumda . İlk olarak çocuklarını bu ülkelere eğitim için yollayan sermaye sahipleri eşlerinide beraberinde gönderiyorlar ve daha sonra kendileri de gidiyorlar.

Almanya’da bu sermaye yatırımlarından büyük ölçüde yararlanıyor. Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Yatırım Fonu bu transferlere öncelik ediyor ve paraların Türkiye’yi terk etmesine büyük ölçüde katkıda bulunuyor.

Kısaca bu topraklarda kazananlar ülkelerine ihanet ederek terk ediyorlar. Sadece terk etmiyorlar . Ülkelerini sıfırlıyorlar. Bir daha dönebileceleklerini düşünüyorlarsa onu size 2022 yılında göstereceğiz .Bu ülkenin topraklarında mezar bile alamazlar. Gitsinler bakalım.

Bu tipler sözde Atatürkçü görünümlü . Ama hangi Atatürk bir sorsak ! Paranın üstünde olan Atatürk onlar için değerli.

İşte çok partili siyasi hayat ve demokrasi masalları bu topraklarda böyle ihanet eden bir toplum yarattı.

Bize ait olmayan ideolojiler . Kimi doğu , kimi batı dedi. Ama hiçbirisi Atatürkçü Türk milleti olamadı .

Tekrar milli birliği Türk milleti olarak oluşturduğumuzda bir daha kansız hainlere bu topraklarda yaşama şansı verilmemeli .

Geçen gün Bakan Albayrak orta vadeli ekonomik proğramı açıklıyor.

Ne enflasyon rakamları tutar ne de diğer rakamlar arkadaş .

Global anlamda siyasi gelişmeleri okumayı iyi bilenler hayatları boyunca kazanır!

Global anlamda Amerikan  tarihine bakılırsa ne zaman ekonomik kriz çıksa
1:  1860lar Amerikan iç savaşı
2:  1.Dünya savaşı
3:  2.Dünya savaşı (buhran sonrası)
4:  Vietnam savaşı
5:  Kore savaşı
6:  Soğuk savaş yılları
7:  1990 Körfez savaşı
8:  2001 Afganistan ve IRAK (2000 krizi sonrası)
9:  2008 sonrası küçük küçük kıvılcımlar ile şimdi asıl kriz olunca,
hazır saldırgan milliyetçiliği körükleyen bir başkan ile gerçekten battıklarını gizlemek için Suriye ve Koreye savaş ilanı.
ABD ayakta kalıyor. Trump  müthiş bir şekilde parayı tekrar ABD bankalarına topladı .

Bu arada İran ve Türkiye denklemi . Bugün düşmüş olduğumuz ekonomik dar boğazın sebebi ! Milyarca dolar harcanan Suriye iç savaşı ve Suriye vatandaşı mültecilerin ülkemize doldurulması olup , Cumhurbaşkanı Erdoğan iki lafın birinde “ Suriyeli mültecilere otuz milyar dolar harcadık” diyip duruyor. Ricamız bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan`a !

Biz bu ülkenin asıl vatandaşları olarak harcamlarınızı ve on altı yıldır harcadıklarınızı denetlemek istiyoruz, bağımsız olarak dersek müsade edermisi acaba!

Zannetmiyorum , Sayıştay ve her türlü denetimi kaldırmış olan bir siyasetçi artık bunu vatandaşına izah etmeli .

Tüm belgeleri ve ayrıntılarıyla. Türk vatandaşları paralarını ceplerine koyarak yavaş yavaş kavimler göçü yapıyor. Yapsınlar bakalım . Bu topraklara ihanet ederek gitmek kolay olup , dönüşü olmayan ufkun akşamındasınız ağalar.

Paralarınız size kurtarmayacak .

Er veya geç Türk töresi gittiğiniz yerde size bulacak . Mahkemesiz hesap olmaz demeyin . Sorulur.. Sorulur…

Sevgiyle kalın .

Ricam !

Son kitabım “ Mühürlü Vagon “ çıktı .

Ve bir hatırlatma diğer kitaplarım ..

  • RABITA – Uğur Mumcu`dan sonra
  • Atatürk`ün Yasaklanan Kitabı
  • Yahuda – Atatürk ve Cumhuriyete kuşatma ..Okuyunuz.

Hüseyin Hakkı KAHVECİ Kitapları

The post Hüseyin Hakkı KAHVECİ | Ekonomi İçin Kriz Yok Diyorlar … appeared first on Kuzgun Portal.

Hakkında Hüseyin Hakkı Kahveci

Hüseyin Hakkı Kahveci Gazeteci, Yazar, Stratejist, Siyaset ve Terör Uzmanı olarak Free Lance yani bağımsız gazetecilik alanında faaliyet göstermektedir. 19 Kasım 1972 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. İlk – Orta ve Lise eğitimini Ankara'da tamamlamış olup 1991 yılında Devlet Bursu ile yurt dışında burslu Tıp eğitimi almıştır. Sonrasında CSU – USA'de İşletme üzerine Üniversite eğitimi sonrasında MD; Master düzeyinde Uluslararası İlişkiler ve Management eğitimi almıştır.

OKUDUNUZ MU?

Hüseyin Hakkı Kahveci | Bundan sonrası sorulu işaretlerde

Eski CIA üst düzey yöneticisi ve  FETÖ’nün referansı olarak bilinen Graham Fuller , kendi blog …