AK Parti karşı devrim mi yapıyor – 2

GERÇEKTEN HALK NEYİ OYLADIĞINI BİLİYOR MUYDU? 

Sayın Başbakan bütçe görüşmelerinde referandumun sonucunu dillendirdi. Fakat halk neyi oyladığını biliyormu ? Veya alınan %58 oyun hepsi Ak Partiye mi verildi? Hani Başbakan referandumun sonunda bir açıklama yapmıştı….

Bende halka diyorum ki CHP ve Demokrat Partiye olan borcunuzu ne zaman ödeyeceksiniz.

Cahil toplumla “seçim” yapmak, okuma yazma bilmeyen adama hangi kitabı okuyacağını sormak kadar ahmaklıktır! (Nietzsche)

 Bir referandum veya halk oylamasını geride bırakmış olmanın rahatlığını hissetmesi gereken güzel ülkem Türkiye, maalesef rahatlamak yerine gerilmeye devam ediyor.

 

 Sayın Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın ifadesine göre; referandumun sonucu “EVET” olursa, bu sonuç Demokratik Açılımın ilk ayağı olacaktı. Nitekim bugün itibarı ile BDP‘den gelen sinyaller halkın yaptığı boykotun mantığının bundan sonrası için AKP nin demokratik açılım konusunda ki muhatabının PKK olması gerektiği yönünde. Yani küçük bir analiz yaparsak“EVET“ oylarının sonucunun neyi gösterdiğini anlayabiliriz. Buna göre “EVET” oyuyla Türk halkı Özerk Kürdistan için gereken onayı vermiştir. Tabii olarak Kürtçüler de Boykot yaparak gereken desteği verdiklerini göstermiş oldular ve halk her şeyin farkında olarak demokratik açılımı ve ayrışmayı sandıkta tasdik etmiş oldu. Bir başka önemli husus; Her alanda konudan uzak yani konusuna vakıf olmayan bir bürokrasi kitlesi oluştu.Öyle ki içlerinde devlet eliyle Harvard Üniversitesi’ne gönderilerek kariyer yaptırılanlar bile var.

YÖK Başkanlığı ve YÖK’ü meydanlarda kullanan siyaset; Yök eline geçtiğinde bütün bağırışların yerine suskunluğu tercih etti. Neden? Gayet net; Orası artık vasıfsız insanların yönetiminde. Farklı vasıflar için kullanılan bir yer haline geldi de bu yüzden.

Peki Yök ün yaptığı sınavların soruları illegal yerlerin eline geçti mi? Geçti. Kaç senedir böyle; Tam dört senedir böyle. Son KPSS sınav sorularının çoban efendi tarafından dağıtılmış olduğu ortaya çıktı mı? O da evet…

Neyse.. Bir numara ile ilgilenmiyorum.Peşinden Tus, Ales,Yurtdışı Master ve Doktora sınavları dahil olmak üzere hepsinin bu şekilde olduğu ortaya çıktı mı? O da evet. Peki bu organizasyonun oluştuğu nokta da cemaat okulları ve Kürtçü diye kendini tanımlayanlar da tespit edildi mi? O da evet.Bu arkadaşlar her sene sınav sonuçlarında bilmem şu dersane Türkiye kaçıncısı çıkardı diye reklam yapmıyorlar mı ? Evet. Sonuç ne? Bir yalan ve dolan rüyası içerisinde bu soruların elden ele hakkı olmayan bir çok kişi tarafından bir siyaset oyunu ile verilerek devletin memur kadrolarının doldurulduğu ortaya çıkmış olmuyor mu? Unutmayın bu kadrolar Türkiye’yi yönetecekler ve halihazırda yönetiyorlar. 

Fakat OECD ülkeleri arasında bizim çocuklarımız neden sondan üçüncü oldu sorusunu kimse sormuyor. Demek ki bu dersane reklamlarında ve üniversite sınav sonuçlarında bir şaibe var olması anlamına gelmez mi ?

Hüseyin Hakkı KAHVECİ    ( Anayurt )  20 Aralık 2010 Pazartesi

 

Hakkında Hüseyin Hakkı Kahveci

Hüseyin Hakkı Kahveci Gazeteci, Yazar, Stratejist, Siyaset ve Terör Uzmanı olarak Free Lance yani bağımsız gazetecilik alanında faaliyet göstermektedir. 19 Kasım 1972 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. İlk – Orta ve Lise eğitimini Ankara'da tamamlamış olup 1991 yılında Devlet Bursu ile yurt dışında burslu Tıp eğitimi almıştır. Sonrasında CSU – USA'de İşletme üzerine Üniversite eğitimi sonrasında MD; Master düzeyinde Uluslararası İlişkiler ve Management eğitimi almıştır.

OKUDUNUZ MU?

Sihirli değnek

HEPİMİZ BİRDEN ZENGİN OLDUK. GELİRİMİZ 2.500  DOLAR ARTTI. Kişi başı milli gelirimiz ise 15.000 Doları …